E, 27.03.2023

M-Spordi sõitja selgitas, mille osas tuleb Rootsi MM-etapil väga ettevaatlik olla

Siim Kaasik
, reporter
M-Spordi sõitja selgitas, mille osas tuleb Rootsi MM-etapil väga ettevaatlik olla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pierre-Louis Loubet.
Pierre-Louis Loubet. Foto: Nikos Katikis/Dppi/Scanpix

M-Spordi rallisõitja Pierre-Louis Loubet tunnistas, et tal on Rootsi MM-ralli eel nii suured ootused kui ka pinged.

Hooaja avaetapilt Monte Carlost ei saa prantslane suurt midagi positiivset kaasa võtta. Reedesel võistluspäeval maadles ta roolivõimuprobleemiga, laupäeval sõitis aga ratta kõveraks ning pidi katkestama.

Rootsi rallil loodab ta hooaja avaetapi mured unustada, kuid midagi lihtsat teda ees ei oota, sest kogemust tal Rootsi lumelt liiga palju pole. Ta osales küll 2017. aasta MM-etapil Citroën DS3 R5-autoga, kuid lund toona ei olnud ning ralli tuli tal mootoriprobleemi tõttu katkestada.

Tänavuse Rootsi ralli eel sai prantslane Umeå piirkonnas poolteist päeva testida, mille jooksul läbis 150 km. Loubet' sõnul olid testirajad küll kitsamad ja tehnilisemad kui päris MM-etapil, kuid sellegipoolest sai ta väärt kogemuse.

«Ma tean, et mul on pinged ja ootused, kuid proovin ikkagi jätta ruumi ka lõbutsemiseks. Kuid tuleb olla väga ettevaatlik, sest võid väga lihtsasti lumevallidesse kinni jääda. Kuna temperatuurid on kõrged, võivad need olla üsna pehmed,» rääkis Loubet väljaandele AutoHebdo.

«Vallide tõttu on küll natukene rohkem eksimisruumi kui kruusarallidel, kuid me ei tohi neid kuritarvitada. Ühel hetkel need enam ei päästa. Tuleb leida kompromiss,» jätkas prantslane, kes jahib hooaja esimesi MM-punkte.

Märksõnad
Tagasi üles