Tänaku ilmamees arvab, et Rootsi MM-ralli võib pakkuda sõitjatele üllatuse

Karl Mihkel Eller
Copy
Ott Tänak ja Märtin Järveoja Ford Puma Rally1 autoga eelmisel nädalavahetusel Otepää talverallil. Põhja-Rootsis ootavad rallimehi veel talvisemad tingimused.
Ott Tänak ja Märtin Järveoja Ford Puma Rally1 autoga eelmisel nädalavahetusel Otepää talverallil. Põhja-Rootsis ootavad rallimehi veel talvisemad tingimused. Foto: Sander Ilvest

Ott Tänaku ilmaennustaja Hannes Tõnisson prognoosib, et sel nädalal peetav Rootsi MM-ralli tuleb ilma poolest võrdlemisi lihtne. Sõitjatele võivad üllatusi pakkuda kohatine lumesadu ja keskmisest suuremad tuuleiilid.

Ott Tänak ja Martin Järveoja lähevad sel nädalalõpul Ford Puma Rally1 autoga vastu oma teisele talverallile. Eelmisel nädalal saadi kogemusi Eesti meistrivõistluste avaetapil Otepääl, nüüd starditakse läänenaabrite juures MM-rallil.

Ilmaennustused lubavad kiiruskatsete piirkonda nädalavahetuseks peamiselt külmakraade, mis langevad öösel alla kümne, kuid päeval ei tõuse kahest-kolmest külmapügalast kõrgemale. Erinevus tuleb vaid pühapäeval, mil on oodata kerget sula, kuid Tänaku ilmamehe Tõnissoni kinnitusel see suurt midagi ei muuda.

Tagasi üles