E, 27.03.2023

Tänak ja Rovanperä krimpsutavad Rootsi kiirete katsete peale nina: pole just väga ralli moodi

Toimetas Karl Juhkami
Tänak ja Rovanperä krimpsutavad Rootsi kiirete katsete peale nina: pole just väga ralli moodi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: M-Sport

Tänavuse autoralli hooaja teine etapp Rootsis tõotab tulla väga-väga kiire. Kui raja ääres olevad pealtvaatajad tõstavad selle peale näpud rokkarite kombel püsti, siis sõitjad, eesotsas Kalle Rovanperä ja Ott Tänakuga, sellest ülemäära vaimustuses pole. 

«Mina tahtnuks näha tehnilisemaid katseid. Isegi eelmise aasta [kiired] katsed olid paremad kui tänavused. See pole väga tore. Jah, mõistagi on iga sirge lõpus ka kurv, kuid kokkuvõttes on need katsed liiga kiired ja teatud lõigud on äraütlemata igavad,» sõnas Rovanperä, kui DirtFishi ajakirjanik Colin Clark temalt ralli eel katsete kohta uuris. 

Sama küsimusega avas Clark ka Tänaku usutluse ning saarlase nägu tõmbus kärmelt muigele. «Kiire on väga suvaline sõna,» alustas meie mees vastamist. «Jah, nad on küll kiired, kuid põhiline on ikkagi see, et nad on ka sirged. Siin on palju sirgeid lõike, mis pole just kõige huvitavamad, kuid on ka vähe teistsugusemaid, mis on juba rohkem rallikatsete moodi. Need saavad kokkuvõttes ilmselt ka otsustavaks. Vähemalt ma ise loodan seda.»

Kui hooaja avaetapile Monte Carlos läks Tänak kõigest ühe testipäeva pealt, siis Rootsi ralliks õnnestus tal detaile paika sättida ka Otepää talverallil. Mida ta koduselt võidukihutamiselt õppis ning miks just säärane lahendus sai valitud? 

«Tavaliselt testime me Rootsis kohapeal, sõites 5 km pikkust testilõiku edasi-tagasi. Nii näed sa aga ainult üht teed, samades oludes. Eestis oli meie idee õppida erinevates tingimustes, erinevatel katsetel ja erineva karakteriga teedel. See oli meie eesmärk ja selle ka täitsime,» selgitas Tänak, kuid lisas, et liiga palju sääraseid ettevõtmisi nad aastas ette võtta ei saa. 

«Mõistagi me tahaksime palju asju teha, kuid kõik sõltub ikkagi ajast. See [Otepää talveralli] võttis samamoodi terve nädala ning meil on niigi 13 etappi aastas. Lisaks veel muud testid, seega [ajakava on] päris tihe. Selline koormus on väljakutsuv ja nõnda terve aasta jätkata ei saa,» jätkas 2019. aasta maailmameister.

Küll kinnitas Tänak, et M-Spordi meeskonnas töötahtega mingit probleemi pole ning pigem teevad kutid isegi rohkem kui palutud. «Eks ma surun neid kõvasti tagant, et arendustöö võimalikult kiiresti valmis saaks ja me teistele lähemale jõuaks. Samas, saan öelda, et insenerid tahavad kohati isegi minust rohkem. Müts maha, sest nad suruvad tõesti ennast ka ise tagant. Pole midagi öelda, nad rabavad kõvasti,» sõnas eestlane. 

Mis puudutab aga eelseisvat Rootsi rallit, siis selle kohta Tänak ühtegi vekslit välja ei käinud. «See on meie jaoks uus algus, sest me pole kruusaseades masinaga veel sõitnud. Saab olema näha, kus võrdluses teistega asume. Et asjadest päriselt pilti ette saada, peame kõik katsed vähemalt korra ilmselt läbi sõitma,» lõpetas Tänak.

Märksõnad
Tagasi üles