Suusarajal lustinud Bö võitis Oberhofis kolmanda MM-kulla

Johannes Thingnes Bö.
Johannes Thingnes Bö. Foto: AFP / TOBIAS SCHWARZ/Scanpix

Laskesuusatamise MMi neljas võistluspäev lõppes meeste 12,5 km jälitussõiduga. Oberhofis noppis enda kolmanda kuldmedali Johannes Thingnes Bö.

Meeste jälitussõidus ei tekkinud kordagi kahtlus, kes võiks kuldmedali noppida. Sprindi tulemuste põhjal startis kindlal liidrikohal Johannes Thingnes Bö, kes ei teinud lasketiirudes ühtegi eksimust. Nõnda ei jõudnud ükski konkurent laskesuusakuningale lähedalegi.

Sprindis saavutatud pronksmedali kõrvale teenis täna hõbeda Sturla Holm Lägreid, kes läbis samuti lasketiirud puhaste paberitega. Finišis oli tal võitjale kaotust aga juba 1.11,2. Norralaste kolmikvõidu rikkus ära Rootsi laskesuusatäht Sebastian Samuelsson (2, eksimust, +1.54,1), kes alistas lõpuspurdis Tarjei Bö (4 eksimust, +1.57,3).

Ainsa Eesti sportlasena läks täna rajale Raido Ränkel. 51. kohalt lähte saanud Ränkel pidi käima kokkuvõttes koguni kaheksal trahviringil ning lõpetas võitluse 55. positsioonil. Kaotust võitjale kogunes finišis 8.03,5. Rene Zahkna otsustas võistlusest loobuda.