Aktiivsust üles näidanud Taaramäe kerkis Omaani velotuuril seitsmendaks

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Rein Taaramäe.
Rein Taaramäe. Foto: IMAGO/Fotoreporter Sirotti Stefano/Scanpix

Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) teenis Omaani velotuuri (UCI 2.Pro) kolmandal etapil (151,8 km) seitsmenda koha, kerkides ka kokkuvõttes samale positsioonile.

Kolmas etapp lõppes Jabal Hatti nimelise tõusu otsas. Jooksikud saadi sedapuhku kätte kuus kilomeetrit enne finišit ja seejärel hakkasid ronijad üksteist testima. Aktiivsust näitas üles ka Taaramäe, kes sai lõpuks seitsmenda koha. Etapivõidu teenis 23-aastane ameeriklane Matteo Jorgenson (Movistar Team; 3:33.51), edestades belglast Mauri Vansevenanti (Soudal – Quick Step; +0.02) ja prantslast Geoffrey Bouchardi (AG2R Citroen Team; +0.03). Martin Laas (Astana Qazaqstan Team) kaotas võitjale üheksa minuti ja 53 sekundiga ning sai 111. koha.

«See võit on väga eriline ja suureks kergenduseks. Hakkasin juba mõtlema, et võib-olla ma ei ole rattur, kes võita suudab, aga täna tõestasin endale vastupidist,» ütles Jorgenson. «Tõus oli vahepeal päris järsk. Ma tahtsin neil osadel testida teiste ratturite jalgu ja sain aru, et mul on nendega võrreldes päris hea minek. Tänan väga ka oma meeskonda, kes mind lõputõusule väga heal positsioonil tõid.»

Jorgenson kerkis etapivõiduga ka velotuuri uueks liidriks. Teisel kohal jätkab Vansevenant (+0.06) ja kolmandal Bouchard (+0.14). Taaramäe on kokkuvõttes seitsmes (+0.18) ja Laas 112. (+17.51).

Teisipäeval sõidavad ratturid 204,9 kilomeetrit. Ligi kümme kilomeetrit enne finišit ootab võistlejaid kolm lühikest tõusu, mis võivad samuti kaarte segada.

Märksõnad

Tagasi üles