BLOGI ⟩ Meistrite liiga: hiline punane kaart päästis Bayernile PSG vastu võidu, triumfirõõmu tundis ka AC Milan (1)

PSG kaitsja Sergio Ramos (vasakul) vaatamas väravat tähistavaid Bayerni mängumehi. Foto: TERESA SUAREZ

Jalgpalli Meistrite liiga kaheksandikfinaalide avamängus tundsid teisipäeval võidurõõmu Müncheni Bayern ja AC Milan.

Pariisi Saint-Germain – Müncheni Bayern 0:1 (53. Kinglsey Coman)

2020. aasta Meistrite liiga finaali korduskohtumine Pariisis avapoolajal vutisõpradele just liiga palju elevust ei pakkunud. PSG istus kannatlikult kaitses, nullides nõnda Bayerni üritusi, kuid samal ajal ohverdasid nad seeläbi ka enda kontrašansse.

Teisel poolaja hakkas siiski juhtuma ning tabalukk murti 53. minutil. Vahetusest sekkunud Alphonso Davies leidis täpse tsenderdusega üles kastis täiesti ära unustatud Kinglsey Comani, kes saatis parema jala siseküljega palli väravavaht Gianluigi Donnarumma külje alt sisse. Endise PSG-mehena ei hakanud prantslane väravat aga tähistama.

Veidi pärast kaotusseisu jäämist tõi PSG sisse ka esialgu pingile jäetud Kylian Mbappé, kuid kohest muutust see mängu ei toonud. Esialgu tuli Pariisi klubil tänada hoopis oma väravavahti Donnarummat, et skoor tablool muutumatuna püsis. 62.–64. minutini tegi itaallane järjest mitu tõrjet, pareerides Eric Maxim Choupo-Moutingi ja Benjamin Pavardi üritusi, millest üks käis isegi PSG meeskonna väravapostis.

Seejärel kaldus initsiatiiv vaikselt aga Pariisi hiiule ning 73. minutil saatis Mbappé palli ka Bayerni väravavõrku. Seda, tõsi, suluseisust. Ent kogu eelnenud virvarri jooksul tegi kaks väga head tõrjet Müncheni klubi puuri kaitsnud Yann Sommer.

82. minutil oli Sommer aga võimetu, kui Nuno Mendes vasakult äärelt jooksu pääses ning palli värava ette mängis, kust Mbappé selle võrku saatis. Pariis rõkkas, ent mitte kauaks, sest VAR fikseeris ülesehituse faasis ikkagi napi suluseisu.

PSG jätkas üritamist, kuid Bayern näis kaitses kindlalt seisvat. Seda kuni 90+1. minutini, mil kaitsja Pavard valesöödu tegi ning Lionel Messi nende värava poole jooksma pääses. Olukorra tõsidust mõistes ei hakanud prantslane kaks korda mõtlema, vaid lendas jalad laiali argentiinlasele sisse.

Selle tulemusena välgutati Pavardi nina all küll teist kollast kaarti, mis ta mõned minutid teistest varem duši alla saatis, kuid Messi ei pääsenud väravavaht Sommeriga silmitsi ning Bayern suutis võõrsil väärtuslikust 1:0 võidust ikkagi kinni hoida.

AC Milan – Tottenham Hotspur 1:0 (7. Brahim Diaz)

Itaalias toimunud kohtumises sündis ainus tabamus mängu 7. minutil. Rünnakule siirdunud Theo Hernandez võitis Spursi kaitsja vastu duelli ning liikus edasi kasti, kust pani madala palli värava ette.

Väravavaht Frazer Forster sai sellele küll jala vahele, kuid sealt põrkas pall otse Brahim Diazele ette. Hispaanlase esimese ürituse Forster küll pareeris, kuid rippuma jäänud palli koksas Diaz seejärel ikkagi peaga võrku!

Ülejäänud kohtumine kulges Milanos suhteliselt sündmustevaeselt. Alles 80. minuti kandis tekkisid esmalt kodumeeskonnal mõned võimalused, kuid neid ära ei löödud. Tottenhamil võõrsil mängul ühtegi päris 100-protsendilist šanssi ei tekkinudki.

Kõnealused paarid peavad oma kordusmängud 8. märtsil.

Enne mänge:

PSG ja Bayern kohtusid omavahel viimati ülemöödunud hooajal, kui Meistrite liiga veerandfinaalis jäi kahe mängu kokkuvõttes seis 3:3. Toona võitis PSG Münchenis toimunud avakohtumise 3:2 ning kuigi kodus saadi omakorda 0:1 kaotus, piisas võõrsil löödud väravatest ikkagi edasi lipsamisest.

Nõnda sai Pariisi klubi väikese revanši 2020. aasta augusti eest, kui Meistrite liiga finaalis kaotati Bayernile 0:1.

Kuigi Bayern tegi talve/MM-pausilt naastes koduliigas kolm järjestikust viigimängu, siis praeguseks on nad võidureele naasnud ning liiguvad Saksamaal võrdlemisi vankumatu rongina. Tänavu on 20 mängust võidetud 12, kaotatud vaid 1, ning nõnda hoitakse 43 punktiga Bundesliigas esikohta.

PSG leiab samamoodi Prantsusmaa kõrgliiga tipust 54 punktiga (17 võitu, 3 viiki, 3 kaotust), kuid nemad on viimase nädala jooksul pidanud kaks mõru pilli alla neelama. Esmalt jäädi Prantsusmaa karikavõistlustel 1:2 alla Marseille'ile ning seejärel saadi koduliigas Monacolt 1:3 kaotus.

AC Milanil ja Tottenham Hotspuril ühtegi adekvaatset omavahelist duelli ette näidata pole. 2015. aastal madistada küll Audi Cupi ja 2018. aastal International Champions Cupi raames, ent nimeta sa ettevõtmist kuidas iganes, sõpruskohtumine jääb sõpruskohtumiseks. Ent äramärkimiseks: mõlemad mängud lõppesid Spursi võiduga.

AC Milan hoiab 22 vooru järel Itaalia kõrgliigas 5. kohta, kuid MMi-järgne periood on olnud nende jaoks täbar: viimasest kaheksast kohtumisest on võidetud vaid üks, viigistatud 2 ja kaotatud viis.

Tottenhami leiab Inglismaal samamoodi 5. kohalt, nende MMi-järgne periood on olnud 5 võitu, 1 viik ja neli kaotust.