MEISTRITE LIIGA ⟩ Dortmund seljatas tulises lahingus Chelsea, Benfica astus suure sammu veerandfinaali suunas

Dortmundi mängijad said koduväljakul rõõmustada, ent Londonis ootab neid veel raske kohtumine. Foto: AFP/JOHN MACDOUGALL/SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liigas peeti järgmised kaheksandikfinaali kohtumised. Võidurõõmu said tunda Dortmundi Borussia ja Lissaboni Benfica.

Dortmundi Borussia – Londoni Chelsea 1:0

Tänaste kaheksandikfinaalide keskses lahingus läksid vastamisi kaks tippklubi. Saksamaal võõrustas Londoni Chelseat Westfalenstadionil Dortmundi Borussia.

Väga tulises heitluses oli avapoolajal mitmeid võimalusi skoorimiseks ja seda mõlemal meeskonnal, ent esimesed 45 minutit väravaid ei toonud. See-eest läks teisel poolajal mäng veelgi tempokamaks ning lahtisemaks.

Chelsea oli selgelt teisel poolajal üritavam osapool, ent esimesena nõelas ikkagi kodumeeskond. Dortmund kasutas ära Inglismaa tippklubi liigse uljuse nurgalöögi ajal, kus väga suurte jõududega juhtväravat otsiti. Ühtäkki pääses 63. minutil kontrarünnakule äärerünnakule Karim Adeyemi, kes mängis kiirusega üle jaanuaris 120 miljoni euro eest Inglismaale saabunud Enzo Fernandezi ja ka väravavaht Kepa Arrizabalaga ning suunas palli tühja väravasse.

78. minutil oli Chelsea viigivärav mõne sentimeetri kaugusel. Dortmundi karistusalas sai täiesti vabal positsioonil löögile keskkaitsja Kalidou Koulibaly, kelle võimsale sooritusele sai Gregor Kobel küll käe vahele, ent pall veeres ikkagi värava suunas. Väravajoonelt lõi palli siiski minema Emre Can, kes Dortmundi eduseisu säilitas.

Viiendal üleminutil sai kauglöögiga viigiväravat jahtida ka Fernandez, ent tema ristnurka suunatud pallile suutis taaskord näpud vahele panna Kobel. Nõnda võtab Dortmundi Borussia kolme nädala pärast Londonis toimuvale korduskohtumisele kaasa 1:0 eduseisu.

Club Brügge KV – Lissaboni Benfica 0:2

Üllatuslikult ja meeletu kaitsemänguga Meistrite liigas 16 parema hulka jõudnud Club Brügge võõrustas Belgias külalisi Portugalist ning kodupubliku kurvastuseks ei suudetud järgmist üllatust sepistada.

Belglased suutsid küll avapoolajal Benfica rünnakuid ohjes hoida ning ka 45. minutil väravani jõuda, ent Denis Odoi tabamus sündis suluseisust. Teisel poolajal nähti ka väravaid, mille eest hoolitsesid ainult külalised.

Esmalt viis 51. minutil Benfica penaltist juhtima kogenud Joao Mario, kes külmavereliselt Simon Mignolet näppude tabamusest hoolimata palli latist sisse toimetas. 88. minutil vormistas lõppseisuks vahetusest sekkunud David Neres, kes kasutas ära Brügge kaitsjate suure prohmaka.

Nõnda võõrustab Benfica kolme nädala pärast Brügget enda kodus ning omab seejuures 2:0 eduseisu. Seejuures pole Benfica sel hooajal ametlikes mängudes koduväljakul ühtegi kohtumist kaotanud.