L, 25.03.2023

Tipptennisist sai Kontaveidist tiivustust

Christopher Krutto
Tipptennisist sai Kontaveidist tiivustust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Darja Kassatkina (vasakul) ja Anett Kontaveit.
Darja Kassatkina (vasakul) ja Anett Kontaveit. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Venemaa tipptennisist Darja Kassatkina (WTA 8.) tänas Anett Kontaveiti (WTA 27.), et eestlane aitas tal ennast tagant kannustada suuremate eesmärkide suunas.

Kassatkina andis pika intervjuu Prantsusmaa lahtiste kodulehele, kus rääkis, et tema tänavuse hooaja suureks eesmärgiks on olla edukam suurtel turniiridel. Korra on ta tänavu ka finaali jõudnud, kuid aasta esimesel suure slämmi turniiril langes ta juba esimeses ringis.

Kassatkina jõudis esimest korda esikümnesse 2018. aastal, kuid oli vahepeal mõõnas. 2022 oli tema jaoks aga edukas aasta – venelanna võitis kaks tiitlit ja jõudis Prantsuse lahtistel poolfinaali. Lisaks osales ta WTA aastalõputurniiril.

«Ma pean tänama Anetti näiteks, sest me oleme sõbrad, nii et ma võin seda öelda. Ta oli maailma teine ja see surus mind kõvasti takka, sest ma tahtsin seda samuti. Ma mõtlesin: «See ei ole aus.»» rääkis Kassatkina.

«Üks asi on see, et sa oled noor ja tõusev [mängija] ja sa näed Angelique Kerberit, Simona Halepit ja Serena Williamsit tipus. Sa mõtled, et nad on liiga kaugel, liiga head.

Aga kui sa näed mängijaid, kellega koos üles kasvasid ja õlg-õla kõrval võistlesid või isegi neid alistasid ja näed neid suuri tiitleid võitmas või edetabelis heal kohal, siis sa mõtled, et see ei ole nii kaugel, äkki ma suudan ka seda teha,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles