Mullune Eesti parim võrkpallur aitas koduklubi eurosarjas poolfinaali

Märt Tammearu.
Märt Tammearu. Foto: Tairo Lutter

Tugevuselt teise eurosarja ehk CEV Cupi veerandfinaali korduskohtumine kahe Belgia võrkpalliklubi Roeselare Knacki ja Maaseiki Greenyardi vahel kujunes tõeliseks põnevusetenduseks, kust lõpuks väljus võitjana Märt Tammearu leivaisa Roeselare.

Et Tammearu koduklubi oli avamatši võitnud 3:1, vajasid nad edasipääsuks kaht geimivõitu. Ülimalt tasavägises kordusmängus teenis 3:0 (25:23, 28:26, 28:26) võidu hoopis Henri Treiali ja Renet Vankeri tööandja Maaseik, misjärel otsustas edasipääseja kuldne geim.

See oli sama tasavägine kui mäng ise ja lõpuks suutis 17:15 peale jääda Roeselare. Seejuures sai Roeselare viimase punkti peapuutest, kirjutab volley.ee.

Vaata videot mängu viimasest pallivahetusest:

Mullu Eesti parimaks meesvõrkpalluriks valitud Tammearu tõi Roeselare ridades 12 punkti (+8). Maaseikile tõi Treial 8 punkti (+6), meeskonna rünnakuid juhtinud Vanker lisas 1 silma (-1).

CEV Cupi poolfinaalis on Roeselare vastaseks Itaalia klubi Piacenza. Teises poolfinaalis ootab oma vastast teine Itaalia klubi Modena, kellele tuleb vastu kas Martti Juhkami leivaisa CEZ Karlovarsko või Poola tippklubi Belchatowi Skra.

Tolle paari avamäng õnnestus Juhkami koduklubil mõneti üllatuslikult 3:2 (25:23, 27:25, 13:25, 21:25, 15:11) enda kasuks kallutada. Otsustav kohtumine toimub kell 21.30 Poola klubi kodusaalis.

Varem on eestlased CEV Cupil poolfinaali jõudnud kolmel korral: hooajal 2021/22 suutis seda Robert Täht (Bechatowi Skra jäi poolfinaali), hooajal 18/19 Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray tuli teiseks) ja hooajal 13/14 Ardo Kreek (Pariisi Volley võitis ära).