M-Sport väisab Pumaga järgmist kohalikku rallit

Christopher Krutto
Copy
Jourdan Serderidis.
Jourdan Serderidis. Foto: Nikos Mitsouras/EPA/Scanpix

M-Spordi rallitiim osales veebruari alguses peetud Otepää rallil, kus olid stardis Ott Tänak ja Jourdan Serderidis. Neist teine osaleb märtsis järgmisel kohalikul rallil.

Nimelt võistleb Serderidis märtsi esimesel poolel peetaval Malcolm Wilsoni nimelisel Suurbritannia meistrivõistluste etapil ja seda mõistagi Ford Puma Rally1-e roolis.

«See oli Rich Milleneri idee, sest probleem seisneb selles, et ma ei saa Mehhiko testil käia,» seletas ta. «Olen siis puhkusel ja siis ta pakkus mulle seda võistlust testi asemel, mis on minu jaoks isegi parem, sest siis on sul ralli rütm,» rääkis Serderidis Dirtfishile.

59-aastane ärimees rõhutas, et ta saab oma seadistuse osas võtta Mehhiko jaoks nagunii malli tiimi täiskohaga sõitjatelt Ott Tänakult ja Pierre-Louis Loubet’lt.

Küll peab Serderidis ajama läbi ilma tavapärase kaardilugeja Frederic Miclotte’ita ning tema asemel istub autosse WRC2-arvestuses tänavu M-Sporti esindav Gregoire Munster.

«Kui ma olen liiga aeglane, siis lasen Gregoire’il sõita,» naljatas Serderidis. «Reisime pärast koos Mehhikosse, sest ta teeb seal recce’t ja idee on, et ta saab Malcolm Wilsoni rallil mu sõiduoskusi treenida,» lisas ta.

Tegu on esimese korraga, kui Rally1-autot Suurbritannias nähakse. Viimane MM-ralli sõideti seal 2019. aastal. Toona võitis selle Ott Tänak.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles