Rapla lõpetas kaasahaaravas lahingus koduse rivaali võiduseeria

Rapla Avis Utilitase mängija Indrek Sunelik (viskel).
Rapla Avis Utilitase mängija Indrek Sunelik (viskel). Foto: @raplakorvpall/Instagram

Eesti-Läti korvpalliliigas läksid tänases ainsas kohtumises vastamisi Rapla Avis Utilitas ja TalTech. Rapla Sadolini spordihoones toimunud lahingu võitis kodumeeskond 83:70.

Mõlemad meeskonnad tulid tänasele lahingule vastu positiivsete tulemuste pealt. Rapla teenis möödunud nädalal ülisuure võidu Rakvere Tarvase üle ning TalTech võidurõõmu tundnud viimases kahes lahingus.

Tänane kohtumine kulges kolm veerandaega täiesti võrdsete heitlusena. Avaveerand kuulus Raplale 21:20, ent poolajapausiks haarasid külalised omakorda 41:36 eduseisus.

Kui suurema osa kolmandast veerandist omas eduseisu TalTech, siis enne viimast veerandaega juhtis Rapla mängu punktiga. Viimasel kümnel minutil pani kodumeeskond sisse järgmise käigu, millele külalistel vastust polnud. 62:62 viigiseisult tegi Rapla 14:2 spurdi ning kokkuvõttes võideti kohtumine 83:70.

Võitjate edukaimana viskas Obrad Tomic 21 punkti. Kendall Stephens lisas võitjatele 20 silma. Üleplatsimehena tõi TalTechi kasuks Oliver Metsalu 23 punkti.

Eesti-Läti ühisliigas seitsmendal kohal paiknev Rapla teenis 12 kaotuse kõrvale hooaja 15. võidu. TalTech jätkab 10. positsioonil, olles kogunud 9 võitu ja 14 kaotust.