Tuntud ralliajakirjanik: Läti tuleb pea kindlalt WRC-sarja Eesti arvelt

Christopher Krutto
Copy
Ott Tänak Rally Estonial.
Ott Tänak Rally Estonial. Foto: Jānis Asaris/LETA/Scanpix

Dirtfishi portaalis tegutsev ralliajakirjanik David Evans kirjutas arvamusloos, et ilmselt tähendab Läti lisandumine WRC-sarja kalendrisse Rally Estoniale pausi.

Evans on rallimaailmas väga heade sidemetega ning üldiselt ei eksi selles, mida kirjutab. Näiteks oli ta 2019. aastal esimene, kes tuli välja Ott Tänaku Toyotast Hyundaisse siirdumise uudisega.

Kuigi Evans kiitis Dirtfishi portaalis avaldatud arvamusloos lätlasi suurepärase ralli korraldamise eest, siis andis ta mõista, et ilmselt ootab Rally Estoniat järgmisel aastal WRC-sarjast paus.

«Liepajat on pikalt pakutud WRC-kalendrisse. Koroonapandeemiast mõjutatud hooaegadel oli Riiast palju juttu – ja see oli lähedal – aga nüüd räägitakse sellest kui edukast EM-etapist. Raskelt tööd tegev ERC võistlus, mis sai suures mängus võimaluse.

Ja see väärib seda. Lätlased on sama entusiastlikud ja innovaatilised kui ükskõik kes kalendris.

Ainuke miinus on, et Läti tuleb pea kindlalt Eesti arvelt.

Räägi ükskõik kellega WRC Promoterist (WRC-sarja promotsiooniga tegelev firma - toim.) ja sa saad ühtlase sõnumi, et Tallinnaga on diskussioon käimas, kuid üldine arvamus on, et Tartus asuv rallipark võtab pausi,» seisab seal.

«Nii õnnelik, kui ma ka ei ole Läti nägemisest, siis ma olen tõsiselt kurb, et Eesti pingile läheb – see on viimase kolme aastaga saanud kindlaks lemmikuks,» lisas ajakirjanik.

Tagasi üles