Tartu rattaklubi sai kohe Rwanda velotuuri avaetapil poodiumile astuda

Tartu2024 Cycling Team parima meeskonnana Rwanda velotuuri avaetapil pjedestaalil. Foto: Tartu2024 Cycling Team

Rwandas alanud velotuuri (UCI 2.1) avaetapil (115,6 km) ebaõnnestus küll Tartu2024 Cycling Teami finiš, kuid klubi pälvis siiski parima meeskonna auhinna. Madis Mihkels (Intermarche – Circus -Wanty) sai Portugalis lõppenud Algarve velotuuri (UCI 2.Pro) temposõiduetapil 47. koha.

Grupifinišiga lõppenud võistlusel pälvis kindla esikoha britt Ethan Vernon (Soudal – Quick-Step Devo Team; 2:45.52), alistades prantslase Emilien Jeanniere (TotalEnergies) ja Eritrea ratturi Henok Mulubhani (Green Project-Bardiani CSF-Faizane).

Tartu2024 Cycling Teami ratturitest sai Markus Pajur 12., Siim Kiskonen 14., Joonas Kurits 16., lätlane Alekss Krasts 20. ja soomlane Markus Knaapi 26. koha.

«Oli arvata, et tuleb sprindifisniš, seepärast keskendusime tiimiga sellele. Sõidu jooksul olid mõned tõusud, aga vaatamata päris kõrgele tempole jäi suur grupp siiski kokku,» kirjeldas Pajur peale etappi võistluse käiku. «Lõpuringidel võeti veidi rahulikumalt ja oodati sprinti. Olime viimasel kilomeetril Siim Kiskoneniga heal positsioonil, aga pidin viimases kurvis (umbes 500 m enne lõppu-toim.) korra rajalt välja sõitma. Sain küll suhteliselt kiiresti tulema, aga kõrgele kohale ei olnud sealt enam võimalik sprintida.»

Esmaspäeval on Rwandas kavas 132,9 kilomeetrit. Kokku võisteldakse Kesk-Aafrika riigis kaheksa päeva.

Portugalis lõppenud Algarve velotuuri (UCI 2.Pro) viimasel etapil sõidetud individuaalses eraldistardiga sõidus pälvis esikoha mullu EM-il ja MM-il teise kohaga leppima pidanud šveitslane Stefan Küng (Groupama -FDJ), kelle võiduajaks mõõdeti 24,4-kilomeetrisel distantsil 29 minutit ja 34 sekundit. See teeb keskmiseks kiiruseks 49,5 km/h. Teise koha teenis prantslane Remi Cavagna (Soudal-Quick Step; +0.04) ja kolmanda koha itaallane Filippo Ganna (Ineos Grenadiers; +0.10). 47. koha pälvinud Mihkels kaotas võitjale kahe minuti ja 57 sekundiga.

«Tegin enda kohta hea temposõidu. Koht ilmselt seda ei näita, kuna ise sõitsin vihmaga ja edaspidi läks aina kuivemaks. Siinsel kurvilisel rajal mõjutab see palju,» ütles Mihkels. «Vorm paistab kevadklassikute jaoks olema hea.»

Kollases liidrisärgis viimast etappi alustanud Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) kaotas võitjale ühe minuti ja 27 sekundiga ning sai 19. koha. Selleks üldarvestuse võiduks ei piisanud. Kaksikvõidu napsasid endale hoopis tema meeskonnakaaslased Daniel Felipe Martinez ja Ganna (+0.02). Kolmandaks jäeti belglane Ilan van Wilder (Soudal – Quick Step; +0.15). Pidcock langes temposõidu järel seitsmendale kohale, kaotades võitjale 48 sekundiga. Mihkels sai üldarvestuses 86. koha (+37.53).

Eestlase järgmine start on 26. veebruaril Belgias, kui sõidetakse ühepäevasõit Kuurne – Brüssel – Kuurne.