MEISTRITE LIIGA City sai Leipzigist vaid viigi, Inter murdis vähemusse jäänud Porto (1)

Karl Mihkel Eller
Joško Gvardioli värav (keskel) aitas Leipzigi Manchester City vastu 1:1 viigini. Foto: Hannibal Hanschke/EPA/Scanpix

Meistrite liiga kaheksandikfinaalide avaringi viimastes mängudes leppis Manchester City Leipzigiga 1:1 viiki, Milano Inter suutis aga koduväljakul võtta Porto vastu 1:0 võidu.

Kahe hooaja tagune Meistrite liiga võitja City ei tahtnud play-off'i avaringis midagi juhuse hooleks jätta ning 27. minutil haarati võõrsil 1:0 eduseis Riyad Mahrezi väravast. Kümmekond minutit hiljem oli väga hea võimalus Inglismaa klubi edunumbreid kasvatada Jack Grealishil, kuid tema löök vuhises napilt üle lati.

Esimesel poolajal oli pallivaldamise vahekord 26 vs. 76 protsenti kodumeeskonna kahjuks, kuid teravate vasturünnakute poolest tuntud Saksamaa klubi polnud oma viimast sõna veel öelnud. Pingutused viisid Leipzigi sihile 70. minutil, mil väravavõrku sahistas Joško Gvardiol.

Milanos ei suutnud väljakuperemehed tugeva kaitseliiniga Porto väravalukku esimesel poolajal lahti muukida. Mängu esimeses pooles oli rohkem võimalusi Interil, kuid teise poolaja alguses muutus ka Porto aktiivsemaks.

Mängu tasakaal lõhuti 78. minutil, kui teise kollase kaardi sai äsja vigastuspausilt naasnud Porto poolkaitsja Otavio. Vähemusse jäänud Porto jäi Interi rünnakutulva alla, mis kandis vilja 86. minutil, mil trahvikastist lõi kohtumise ainsa värava Romelu Lukaku.

Meistrite liiga jätkub kahe nädala pärast, mil alates 7. märtsist tehakse algust kaheksandikfinaalidega kordusmängudega. Esimesed veerandfinalistid selguvad paaridest Benfica vs. Club Brugge (avamäng 2:0 Benficale) ja Chelsea vs. Dortmundi Borussia (avamäng 1:0 Dortmundile).