Eesti esireket jõudis Tuneesias veenvalt veerandfinaali

Mark Lajal.
Mark Lajal. Foto: Foto: Karl Toomsoo

Eesti meeste esireket Mark Lajal (ATP 390.) jätkas edukalt Tuneesias Monastiris peetavat tenniseturniiri, kui seljatas teises ringis egiptlase Amr Elsayedi (ATP 572.).

Viimaste kuude heade esitustega maailma edetabelis 400 parema sekka (praegu 390. kohal) tõusnud Lajal on Monastiris näitamas väga head tennist. Kui avaringis oli tal kõvasti pusimist Taiwani mängija Tsung-Hao Huangiga, siis täna läks eestlasel oluliselt libedamalt.

Lajal mängis Elsayedi üle kahes setis, ent kohtumise algus kulges rabedalt. Mõlemad mängijad lubasid esimestes servigeimides vastasel end murda, ent 2:2 viigiseisult pani Lajal sisse järgmise käigu. Ta võitis neli geimi järjest ja kokkuvõttes seti 6:2. Teisel vaatusel jäi Eesti esireket 0:2 kaotusseisu, ent pööras selle kiiresti enda kasuks ning võitis teise seti 6:3.

Veerandfinaalis läheb turniiril viiendat asetust omav Lajal vastamisi Hispaania tennisisti Mario Gonzalez Fernandeziga. 20-aastane hispaanlane paikneb maailma edetabelis 801. positsioonil.