Toijala võiduga lõppenud MM-valiksarjast: mul on hea meel meie noorte kuttide üle

Karl Mihkel Eller
Võidukas Eesti koondis pärast Rootsi 72:71 alistamist.
Võidukas Eesti koondis pärast Rootsi 72:71 alistamist. Foto: FIBA.com

Eesti korvpallikoondis lõpetas MM-valiksarja võidukalt, kui Malmös alistati Rootsi 72:71. Eesti peatreener Jukka Toijala arvates oli tegemist väga tasavägise mänguga, kuid lõpuks said otsustavaks ründelauapallid, mis olid Eesti koondise kasuks.

Rootsi alustas Baltiska Hallenis toimunud kohtumist tarmukalt ning suutis kiiresti kätte võidelda seitsmepunktilise edu 11:4. Avaveerandi teises pooles hakkasid ka Eesti pallid korvi kukkuma, tänu 13:5 spurdile juhiti esimese kümne minuti järel 17:16.

Teisel veerandil tundus, et Eesti on oma mänguplaani jooksma saanud. Kui poolajapausini jäi viis ja pool minutit, juhtis Eesti 28:19. Siis järgnes aga punktipõud, mis kestis üle kuue minuti. Poolajavileks oli Rootsi jälle juhtimas, kuid meie õnneks vaid kahe punktiga – 30:28. Meie mängupilti vaadates võinuks kaotusseis olla palju suurem.