Viimase viie minutiga lagunenud Kalev/Cramo sai Eesti-Läti liigas Raplalt kaotuse

Karl Mihkel Eller
BC Kalev/Cramo mängija Kregor Hermet (palliga).
BC Kalev/Cramo mängija Kregor Hermet (palliga). Foto: Mihkel Maripuu

Paf Eesti-Läti korvpalli ühisliiga naasis koondisepausilt ning punktitabeli teine BC Kalev/Cramo kaotas kolmapäeval Kalevi spordihallis toimunud kohtumises 77:83 Rapla Avis Utilitasele.

Rapla alustas Kalev/Cramo vastu väga tarmukalt ning avaveerand kaotati vaid kahe punktiga 26:28. Punktide vaeseks kujunenud teine veerand kaotati küll 9:14 ning ka kolmandal veerandil jäädi Kalevile alla 20:26. Viimasele kümnele minutile mindi vastu pealinnaklubi 66:57 juhtimisel.

Ka veel 5.40 enne kohtumise lõppu tundus kõik liikuvat Kalev/Cramo taktikepi järgi – juhiti 72:62. Seejärel tegid külalised 13:0 spurdi ning haarasid vähem kui kolme minutiga juhtohjad. Kalevi mõõn jätkus ning välja jätta Wesley van Becki üks tabatud vabavise 32 sekundit enne lõppu, siis esimese korvi väljakult said kalevlased kümme sekundit enne lõppu. Siis aga oldi juba kaotusseisus 75:79.

Rapla parim oli 24 punkti visanud Tyler Shamar Cheese, 15 punkti jäi Tormi Niitsi arvele. Sama palju punkte kogus ka Obrad Tomic, kes sai 14 lauapalliga hakkama ka kaksikduubliga. Kalev/Cramo resultatiivseim oli Kregor Hermet 24 punktiga, 14 punkti viskas Oleksandr Kovliar.

Kalev/Cramo langes hooaja viienda kaotusega punktitabelis kolmandaks, neil on sama palju kaotusi Riia VEFiga. Viimati kaotas Kalev/Cramo Eesti-Läti liigas Eesti klubile oktoobris, kui võõrsil kaotati Viimsi/Sportlandile 70:73.

Eesti-Läti liigas toimus veel kolm kohtumist, kus olid võistlustules Eesti klubid. TalTech/Optibet võitis 85:79 (26:19, 16:18, 18:17, 25:25) Pärnu Sadamat, Viimsi/Sportland pidi kodusaalis tunnistama liigaliidri Prometei paremust 67:98 (16:25, 17:18, 20:31, 14:24).