PM ISTANBULIS Suurel debüüdil elu parimad jooksud teinud Võro: see on täiesti fantastiline tunne!

Jarmo Jagomägi
, Istanbul
Õilme Võro, sise-EMi 12.
Õilme Võro, sise-EMi 12. Foto: Tairo Lutter

Õilme Võro võttis Istanbulis toimuval sise-EMil 60 meetri distantsil vaat et maksimumi. Hommikul joostud isiklikust tippmargist 7,31 õnnestus poolfinaalis kärpida veel kaks sajandikku – 7,29 tähistab Eesti rekordi kordamist.

Esimeses poolfinaalis rajale tulnud Võro sai stardist hiilgavalt minema. Ta oli esiti esimesele-teisel kohal, kuid siis läks paar naist mööda. Eestlanna lõpetas oma jooksu kolmandana, mis jättis õhku teoreetilise võimaluse finaali jõuda. Imet siiski ei sündinud, ent täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdi 12. koht tähendas suurt õnnestumist.

Tasub ära märkida, et Võro tuli EMile isiklike rekordite võrdluses 25. sportlasena. Poolfinalistidest oli tema tippmark nõrgim, ent sellele vaatama õnnestus veel tosin konkurenti seljataha jätta.