Paul Aron jäi F3-sarja avastardil napilt poodiumilt välja

Karl Mihkel Eller
Paul Aron.
Paul Aron. Foto: PREMA

Bahreini ringrajal toimus täna F3-sarja hooaja esimene võistlussõit, kus sprinti neljandalt kohalt alustanud Paul Aron (Prema) sai lõpuks viienda koha. Võit läks hispaanlasele Pepe Martile (Campos).

Hooaja esimene võistlus oli närviline, sest juba teisel ringil pidi avarii järel rajale tulema turvaauto, mille taga sõideti koguni viis ringi. Kordusstardis põrkasid veel kaks vormelit kokku juba esimeses kurvis ning taas tuli tempot dikteerima turvaauto.

19-ringilisest võistlusest nägi õiget võidukihutamist vähem kui kümmekond ringi. Kui võistlus 12. ringil lõpuks korraliku hoo sisse sai, siis oli Aron jätkuvalt neljas. Paraku polnud eestlasel piisavalt kiirust, et konkureerida koha nimel esikolmikus.

Aroni taha kogunes pikk jälitajaterivi, nende seas ka tiimikaaslane Dino Beganovic, kes võitis mullu vormel 3 Euroopa sarja, mille Aron lõpetas kolmandana. Viis ringi enne lõppu sai Beganovic eestlasest mööda, kuid mõni kurv hiljem võttis Aron koha tagasi.

17. ringil sai Beganovic viimaks pärast mitmeid rünnakuid oma tahtmise ja tõusis ise neljandaks. Aron suutis teised konkurendid selja taga hoida ja ületas finišijoone viiendana.

Sprindi võitja Marti teenis kümme punkti, teiseks tulnud Franco Colapinto (MP Motorsport) üheksa, ja kolmandaks tulnud Caio Collet (VAR) kaheksa punkti. Viienda koha eest sai Aron kuus punkti. Pühapäeval kell 10.50 on kavas põhisõit, mida Aron alustab üheksandalt kohalt.