:format(webp)/nginx/o/2023/03/04/15179501t1h0f27.jpg)
Viimasel kahel sisetiitlivõistlusel finaalis jooksnud Karl Erik Nazarov pidi tänavu Istanbuli EMil leppima 60 meetri jooksu 11. kohaga.
Eelringist üsna turvaliselt edasi saanud sprinteri finaalipilet jäi põhimõtteliselt pakkudele. Nazarov jäi stardiga selgelt viimaseks, suutis küll distantsi edenedes paar konkurenti ära haugata, ent piirdus enda poolfinaalis kaheksa mehe konkurentsis ajaga 6,63 ja viienda kohaga.
«Esimene samm polnud midagi erilist. Sealt tuli suur suve peale ja juba oligi raske oma jooksu teha. Üritasin, aga 60 meetrit on nii lühike distants, et seal ikka annab nii kehva starti tasa teha,» harutas Nazarov jooksu pulkadeks.
«Ilmselgelt sain alguses aru, et on vähe kehvasti. Ilmselt see muutis kohe mu jooksu rütmi ja minekut. Jäin suruma,» lisas ta, ent ei osanud selgitada, miks läksid tegelikult üsna untsu mõlemad tänased lähted.
:format(webp)/nginx/o/2023/03/04/15178353t1hf4d5.jpg)
Nazarov usub, et korraliku õnnestumise korral võinuks ta täna joosta aja 6,57-58. Finalistidest kõige kehvem tulemus oli Markus Fuchsi 6,60. Kuigi eesmärki ei õnnestunud täita, sai meie mees Istanbulist kaasa ka positiivset.
«Eeljooksu teine osa näitas, et suvi on lootustandev. Täna õhtust lähevad kõik mõtted suve poole, pole mõtet siia Istanbuli nende mõtetega kinni jääda,» tõdes Nazarov, kes oli mullu sise-MMil neljas ja aasta varem EMil seitsmes.
Tõsi, kummalgi puhul ei õnnestunud tal suvehooajal 100 meetris soovitud sammu edasi astuda. Ehk nüüd muster muutub?
«Loodan ka nüüd selle peale. Kui eelmised talved on läinud hea hurraa ja enesekindluse pealt, tiitlivõistlus on õnnestunud, siis võib-olla nüüd tuleb natuke sügavamale minna ning natuke rohkem tööd teha. Ja näidata suvel, milleks olen võimeline,» vaatas Nazarov tulevikku.
Sügisest teeb Nazarov koostööd endise tippsprinteri Argo Golbergiga. Vaatamata väikesele tagasilöögile minnakse kindlasti ühes edasi.
«Tunnetame teineteist hästi. Meie mõtted lähevad sama teed. Koostöö on hea. Lihtsalt tuleb nüüd veel paremini teha,» täpsustas Nazarov ning lisas, et plaane on teisigi.
«Tehnoloogiliselt on asi maailmas edasi läinud. On erinevad viisid, kuidas saab trenni teha. Neid tuleks kindlasti Eestisse üle tuua. Selleks peab vaeva nägema. Eesti pole sprindiriik. Pigem on siin muud alad, kus on huvi rohkem. Eks tuleb ise nokitseda ja vaeva näha.»