Premier League’is löödi ajaloo üks kiiremaid väravaid, liider pääses ehmatusega

Christopher Krutto
Londoni Arsenali mängijad tähistamas võiduväravat.
Londoni Arsenali mängijad tähistamas võiduväravat. Foto: GLYN KIRK/AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas Premier Leauge’is pidasid liider Londoni Arsenal ja Bournemouth maha põneva trilleri.

Kohtumine sai ootamatu alguse, kui viimasel kohal olev Bournemouth läks Philip Billingi üheksanda sekundi tabamusest juhtima. Vaid korra on Premier Leauge’i ajaloos sellest kiirem värav sündinud, kui Shane Long sahistas 2019. aastal võrku seitse sekundit pärast avavile kõlamist.

Arsenali seis läks veelgi keerulisemaks 57. minutil, kui Marcos Senesi viis võõrsil mänginud Bournemouthi juba 2:0 ette. Siis algas aga väljakuperemeeste pidu.

Kõigepealt lõi Thomas Partey 62. minutil ühe värava tagasi. Seejärel viigistas Benjamin White 70. minutil seisu, kuid kirsiks tordil oli vahetusest sekkunud Reiss Nelsoni seitsmenda üleminuti värav, mis Arsenalile võidu tõi. Ühtlasi oli tema löök ka mängu viimaseks puuteks.

Arsenal jätkab 26 mängu järel 63 punktiga liidrina. Lähim jälitaja Manchester City jääb neist maha viie silmaga.