JÄRELVAADATAV Võru Barrusel jätkus Selver/TalTechi vastu püssirohtu vaid üheks geimiks

Postimees Sport
Copy

Selver/TalTech alistas kolme võiduni peetava võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avamängus Võru Barruse 3:0 (26:24, 25:13, 25:16).

Võitjameeskonna edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+6) Oliver Orav, 11 punkti (+9) lisas Marx Aru ja 8 (+8) Andri Aganits. Selveri vastuvõtt oli 55% ja rünnak 36%, blokiga teeniti 11 punkti (5 blokki pani Aganits ja 4 Aru) ning servil löödi 13 ässa ja eksiti vaid 8 pallingul.

Barruse parim oli 13 punktiga (+2) Matthew Slivinski, 12 silma (+3) lisas John Hatch. Võru statistilised näitajad olid pea kõik kehvemad kui Selver/TalTechil: vastuvõtt 35%, rünnak 40%, blokiga teeniti 6 ja serviga 2 punkti (13 viga).

Võru meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp tõdes, et vastane sai oma asjadega paremini hakkama. «Kaks asja – serviga surusid nad meid nii ära, 13 ässa löödi meile – teine asi meie oma rünnak, kus me hätta jäime. Nende rünnakuga suutsime me hakkama saada, meie blokk-kaitse toimis minu hinnangul. Aga meil polnud kannatlikkust, et oma rünnakut stabiilsena hoida, vaid tagusime blokki sisse. Rünnakuvigade arvus on suur vahe – meil 21 ja neil 8, siit tulebki vahe sisse,» analüüsis juhendaja.

«Esimeses geimis suutsime mängida küll, aga edasi lasime nende mootori käima ja enam lahendusi ei leidnud. See on hetkel meie tase, eks ka sidemängijal oli esimene mäng pärast pausi. Nemad mängisid mängu teise poole väga hästi ja tasemevahe tuli seal välja,» lisas Lüütsepp.

Selver/TalTechi juhendaja Andres Toobal oli rahul, et meeskond suutis end hästi mobiliseerida. «Esimese geimi puhul oli võrreldes teistega erinevus selles, et nad said rasked pallid lahendatud ja see hoidis neid hästi mängus. Edasi saime blokiga need kohad kinni ja suutsime kaitses ja rünnakul paremaid lahendusi leida. Ja aserv muidugi õnnestus hästi,» sõnas Toobal, kes kasutas diagonaalis täna Rauno Tammet.

«Selle põhjuseks on, et Orav diagonaalis sidega head klappi ei ole leidnud ja ta on nelja tsoonist rünnakul efektiivsem. Tamme toob platsile rohkem kindlust, teeb kaitses ja blokis rohkem tööd. Jan Markus Üprus on samuti valmis sekkuma, ta on trennis näidanud paremaid liigutusi, kui siin vahepeal oli. Tal tekkis vahepeal mingi mõõn, eks esimene aasta ka alles diagonaalründaja positsioonil ja see on mõistetav. Teame, et Tammelt punkte väga palju ei tule, aga tulevad targemad lahendused ja vajadusel Üprus tuleb ja aitab rohkem jõuga,» selgitas Toobal.

Mängu käik:

Selver/TalTechil alustasid Leo Meyer, Rauno Tamme, Oliver Orav, Denis Losnikov, Marx Aru, Andri Aganits, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Võru Barruse poolel alustas üle pika aja meeskonna põhisidemängija Garret Zolg, lisaks jooksid platsile Matthew Slivinski, John Hatch, Robin Kahu, Mattias Rahuoja, Sten Perillus ja liberona Cris Karlis Lepp.

Slivinski blokipunkt andis külalistele avageimis 9:6 edu ja tagaajajaks jäänud Selver jõudis viigini Orava serviässa järel – 13:13. Edasi mindi punkt-punktis kuni geimi lõpuni. Geimpalli teenis esimesena 24:23 seisult kodumeeskond Losnikovi rünnakust, kuid seda ei suduetud realiseerida. Uuesti tõi Losnikov geimpalli ja blokipunktist see ka realiseeriti – geim 26:24 Selver/TalTechile.

Teises geimis läks Selver Losnikovi serviässa järel 12:8 juhtima ja 13:10 eduseisult teenis kodumeeskond järjest neli punkti. Seda vahet enam Võru tagasi mängida ei suutnud ja geimi võitis Selver/TalTech 25:13.

Kolmandas vaatuses läks Selver/TalTech Slivinski servivea järel ette 10:6 ja taas kulges geim Tallinna klubi taktikepi järgi. Võru tuli korra veel kahe punkti kaugusele (16:14), ent viigini enam ei jõudnud. Losnikovi järjekordne äss tõi tabloole numbrid 20:15 ja kolmanda geimi võitis Selver/TalTech 25:16.

Seeria teine mäng toimub 12. märtsil kell 18.00 Võrus ja kolmas 16. märtsil kell 19.00 TalTechi spordihoones. Vajadusel peetav neljas mäng 19. märtsil kell 17.00 Võrus ja viies Tallinnas 22, märtsil kell 19.00.

Enne mängu:

Klubid on sel hooajal omavahel pusinud korduvalt. Balti liiga põhihooajal võitis Selver/TalTech neljast mängust kolm (kaks 3:0 ja üks 3:1 võit), aga hooaja esimeses omavahelises lahingus oli võrulased paremad 3:0.

Poolfinaal kestab kolme võiduni. Teises seerias kohtuvad vastne Balti liiga meister Tartu Bigbank ja Pärnu VK. Nende esimene kohtumine toimub 10. märtsil.

Tagasi üles