L, 10.06.2023

Põhjamaade suurima pokkeriturniiri võitnud eestlane pistis taskusse ligemale 100 000 eurot

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Twitter
Comments
Priit Parmasto.
Priit Parmasto. Foto: Olybet / Elena Kask

Pühapäeval Tallinnas lõppenud Põhjamaade suurima pokkerifestivali Kings of Tallinn põhiturniiri võitis Eesti pokkerimängija Priit Parmasto, kes teenis lisaks tiitlile ta 97 400 eurot auhinnaraha.

Paar tundi enne turniiri lõppu tegid aga allesjäänud kolm mängijat kokkuleppe, mille kohaselt jagasid nad sel hetkel laual olnud punktiseisu järgi auhinnarahad, ning mängisid seejärel edasi trofee ja 15 000 euro peale.

Seega kokkuvõttes sai turniiri võitja Parmasto 97 400 eurot, ning teise ja kolmanda koha saavutasid Soome mängijad Timo Petteri Laiho ning Antti E. E. Veteläinen, kes said tulenevalt sõlmitud kokkuleppest 102 500 eurot ning 90 000 eurot. Festivali peasündmuse, 1100-eurose osalustasuga põhiturniiri kogu auhinnafond oli samuti Eesti pokkeriajaloo suurim – 673 040 eurot.

Põhiturniiri võitnud mängija Priit Parmasto sõnul ei ole ta professionaalne turniirimängija, kuid tegi enne põhiturniiri finaali põhjalikku eeltööd. «Mitmed minu head sõbrad on tipptasemel turniirimängijad, olen neilt saanud abi ja nõu. Enne finaali tegin ka põhjaliku eeltöö teiste mängijate kohta, nii teadsin, kes on minu vastas. Tunnen, et andsin endast finaallauas palju ja jäin oma sooritusega rahule,» ütles Parmasto pressiteate vahendusel.

Festivali korraldanud Olympic Entertainment Groupi turundusdirektori Liina Liiv sõnul osteti sel aastal Kings of Tallinna põhiturniirile end sisse 716 korda. «Tegemist on kindlasti kõige suurema osalejate arvuga pokkeriturniiriga, mis on meie regioonis toimunud. Poolteist nädalat väldanud festivalist ja saabunud sadadest rahvusvahelistest mängijatest võitsid kindlasti ka Tallinna ja Eesti turismimajandus,» rääkis Liiv.

Laupäeval toimus pokkerifestivalil traditsiooniline naiste turniir Queens of Tallinn. Ka sel turniiril osales rekordarv mängijaid – tehti 95 sisseostu. Turniiri auhinnafond oli 9120 eurot. Võidu ja auhinnaraha 1780 eurot sai Eesti mängija Ingrid Pall.

24. veebruarist 5. märtsini toimunud Kings of Tallinn on Põhjamaade suurim pokkerifestival, mida korraldati tänavu juba kaheksandat aastat. Sündmuse korraldajad on Olympic Casino ja OlyBet.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles