BLOGI ⟩ Meistrite liiga: Messi ja Mbappe vaatasid nõutult pealt, kuidas Bayern PSG auti puksis

Lionel Messi.
Lionel Messi. Foto: Andreas Schaad

UEFA jalgpalli Meistrite liigas lunastasid kolmapäeva õhtul koha veerandfinaalis Saksamaa hiid Müncheni Bayern ja valitsev Itaalia meister AC Milan.

Müncheni Bayern – Pariisi Saint-Germain 2:0 (kokkuvõttes 3:0)

PSG tuli kordusmängule 0:1 kaotuse pealt ehk lihtsustatult: nad vajasid Münchenist väravaid. Avapoolajal evisidki Pariisi hiiu ründajad võimalusi, kuid Bayerni talvine täiendus Yann Sommer näitas, et Manuel Neueri väravavahisussid tema jaoks liiga suured pole, tõrjudes kõik üritused. Korra kollkipper siiski eksis, kuid siis oli keskkaitsja Matthijs De Ligt varmas ning klaaris väravajoonelt palli.

Teisel poolajal PSG-l enam ülemäära häid šansse ei olnud ning tagatipuks kaevasid nad ise augu, kui 61. minutil kaitseliinist mängu üles ehitades palli kaotasid. Bayerni meestel ei jäänudki seejärel muud üle, kui lihtsalt kaks söötu lükata ja pall tühja võrku saata. Tabamuse autoriks Eric Maxim Choupo-Moting, söödupunkt Leon Goretzkale.

Mängust PSG midagi lõpuks ehitada ei suutnudki. Nurgalöökidest pääses keskkaitsja Sergio Ramos kahel puhul küll lubavalt peaga löögile, kuid esimesel juhul päästis Sommer, teisel puhul vihises pall 10 cm valele poole posti.

Lõplikult otsustati mängu saatus 89. minutil, kui PSG ründajatelt palli võitnud Joao Cancelo tagant ise purjetama hakkas. Keskväljale jõudnuna leidis ta sööduga Serge Gnabry, kes skooriks 2:0 tegi.

Tottenham Hotspur – AC Milan 0:0 (kokkuvõttes 0:1)

Samamoodi 0:1 kaotusseisust kordusmängule vastu läinud Tottenham koduplatsil ühtki kuldset šanssi ei evinudki. Tagatipuks muutus nende olukord raskemaks 77. minutil, kui Christian Romero teise kollase kaardi teenis ja varakult duši alla läks.

Lisaminutitel tekkis Harry Kane'il siiski standardolukorrast ülimalt hea võimalus, kuid Milani väravavaht Mike Maignan tõi inglase pealöögi posti kõrvalt ära. Samast olukorrast pääsesid Milani mehed veel ka kontrarünnakusse, kuid Divock Origi tõsteüritus maandus postis.

Nõnda edenesidki Meistrite liigas veerandfinaali Müncheni Bayern ja AC Milan, juba varem olid koha kaheksa parema seas kindlustanud Londoni Chelsea ja Lissaboni Benfica.

Ülejäänud neli veerandfinalisti selguvad järgmisel nädalal. Maid jagavad veel RB Leipzig – Manchester City (avamäng 1:1), Liverpool – Madridi Real (avamäng 2:5), Frankfurdi Eintracht – Napoli (avamäng 0:2) ja Milano Inter – FC Porto (avamäng 1:0).

Enne kohtumisi:

Bayerni ja PSG duellis on ohjad sakslaste käes. Nimelt võitsid nemad võõrsil toimunud avamängu 1:0, ainsa tabamuse lõi sealjuures endine PSG mängumees Kingsley Coman.

PSG jaoks teeb asjad raskemaks ka tõsiasi, et nende staarmängija Neymar vigastas hiljuti hüppeliigest, mistõttu on hooaeg tema jaoks juba tänavu lõppenud. Küll on PSG-l taas rivis Kylian Mbappe, kes avamängus, alles traumast taastununa, sekkus alles vahetusest.

Bayerni leerist jääb eemale kaitsja Benjamini Pavard, kes teenis avamängu viimastel minutitel Lionel Messi takistamise eest punase kaardi.

Tottenhami ja Milani avamatš lõppes samuti 1:0 seisuga, Itaalia meistrile tõi mesimagusa võidu koduplatsil Brahim Diaze tabamus.