Kullamäe suurepärane mäng aitas Lietkabelise eurosarjas vajaliku võiduni

Kristian Kullamäe (palliga).
Kristian Kullamäe (palliga). Foto: IMAGO/Nordphoto/Scanpix

Eesti korvpallikoondislane Kristian Kullamäe aitas koduklubi Lietkabelise EuroCupis tähtsa 94:87 võiduni Ljubljana Olimpija vastu.

Kohtumist alustas paremini Sloveenia klubi, kes pääses poolajaks 45:42 ette. Kuigi veel viimasele veerandile läks Lietkabelis kaotusseisust, õnnestus neil lõpuks seis ümber pöörata ning võit võtta.

Leedu klubi üheks parimaks kerkis Kullamäe, kes viskas 16 punkti (kahesed 5/2, kolmesed 5/4), korjas kuus lauapalli ja jagas kuus resultatiivset söötu. Lisaks sai eestlane kirja kaks blokki. Ühtlasi oli Kullamäe efektiivsusnäitaja selgelt tiimi parim (26).

Lietkabelise parimaks punktitoojaks kerkis 22 silmaga Gediminas Orelik. Olimpija poolelt viskas enim punkte samuti 22 silma kirja saanud Yogi Ferrell.

Lietkabelisel on nüüd EuroCupi A-alagrupis kirjas kaheksa võitu ja seitse kaotust. Hetkel ollakse viiendal kohal, kuid tänu võidule püsib reaalne püüda kohta ka esinelikus, mis annaks play-off'i esimeses ringis koduväljakueelise.