Kerr Kriisa aitas vigastuse kiuste koduülikooli konverentsi finaali

Karl Mihkel Eller
Kerr Kriisa.
Kerr Kriisa. Foto: Stephen R. Sylvanie/Usa Today Sports/Scanpix

USA ülikooliliigas NCAA alistas Arizona Wildcats Eesti aja järgi täna hommikul Pac-12 konverentsi turniiri poolfinaalis 78:59 Arizona State’i. Eile paremat õlga vigastanud Eesti koondise ja Wildcatsi tagamängija Kerr Kriisa sai pea pool tundi mänguaega.

Täpsemalt sai Kriisa mängida 29 minutit, viskas viis punkti, noppis kolm lauapalli ja andis seitse resultatiivset söötu. Kriisa proovis kolmepunktiviset seitse korda, kuid tabas neist vaid ühe, mis viis Arisona neli minutit enne lõpuvilet juba 14 punktiga juhtima. Henri Veesaar sai platsile vaid minutiks ning tegi selle ajaga ühe isikliku vea.

Teise asetusega Arizona Wildcats pääses konverentsi finaali 13. korda. Seal kohtutakse kõrgeimat asetust omava UCLAga, kellele põhiturniiri viimane mäng kaotati 73:82.

Kriisa vigastas oma õlga neljapäeval veerandfinaalis Stanfordiga. Esimese poolaja viimastel minutitel polnud selge, kui tõsine vigastus on, kuid õnneks sai eestlane teisel poolajal taas väljakule. Ka Arizona State’i vastu mängis Kriisa teibitud õlaga.

NCAA-s on peagi algamas hooaja kõige olulisem aeg ehk nn märtsihullus. Mullu vigastas Kriisa enne NCAA finaalturniiri oma hüppeliigest ning see ei paranenudki enne mängude algust täielikult ära.