Jarmo Jagomägi
, Reporter
Maik-Kalev Kotsar (palliga) teisipäevases võidumatšis Madridi Reali vastu.
Maik-Kalev Kotsar (palliga) teisipäevases võidumatšis Madridi Reali vastu. Foto: JUANJO MARTIN/EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas pidi Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Vitoria Baskonia tunnistama pingelises lahingus kodusaalis Monaco 102:93 paremust.

Mängu alustas veidi paremini Baskonia, ent lõviosa matšist kulges võrdsete duellis. 2.45 enne lõpuvilet viis Markus Howardi kaugvise võõrustajad 91:87 ette, ent viimased minutid kuulusid külalistele. Monaco vastas 9:0 vahespurdiga ja sellest võiduks piisas.

Isiklikus plaanis jätkab väga heas hoos Kotsar, kes kuulus taas Baskonia algkoosseisu. Eesti koondise tsenter mängis 20 sekundit üle 26 minuti, viskas 11 punkti, noppis 5 lauapalli ja jagas 4 resultatiivset söötu. Tema efektiivsusnäitaja oli 19.

Kodumeeskonna parim oli 20 punkti ja 12 tulemusliku sööduga Darius Thompson. Raieste käis platsil 1 minutiks ja 15 sekundiks, ent skoori ei avanud. Mööda läksid kaks kolmest.

Kuus-seitse vooru enne põhihooaja lõppu käib play-off'i kohtadele väga tihe heitlus. Kuuendat ja 14. võistkonda lahutab vaid kolm võitu, sinna punti kuulub ka Baskonia.