Manchester Unitedit nüpeldanud Liverpool sai nüüd ise häbistava kaotuse

, Reporter
Mohamed Salah ja teised Liverpooli ässad lahkusid Bournemouthist noruspäi.
Mohamed Salah ja teised Liverpooli ässad lahkusid Bournemouthist noruspäi. Foto: Paul Childs/REUTERS/Scanpix

Kui eelmisel nädalal said Liverpooli fännid heitlikule hooajale veidi leevendust, siis nüüd tõmmati tuure taas korralikult maha.

5. märtsil alistasid Jürgen Klopi hoolealused Inglismaa kõrgliigas üllatavalt kindlalt igipõlise rivaali Manchester Unitedi koguni 7:0. Selle valguses tundus tänane matš Premier League'i püsimajäämise eest võitleva Bournemouthiga lihtne saak. Paberil aga asju paika ei panda.

Liverpool valdas võõral väljakul küll ligi 70 protsenti mänguajast palli, tegi 15 pealelööki, omas 69. minutil penaltit – lööma läks Mohamed Salah –, ent sihile ei jõudnudki. Visalt pusinud võõrustajad kasutasid oma võimaluse ära: matši ainsa värava lõi taanlasest poolkaitsja Philip Billing 28. minutil.

«Mis ma ikka oskan öelda? Mäng polnud kordagi meie käes. Domineerisime küll esimest poolaega, aga kaotasime valedel hetkedel liiga palju palle,» nentis Klopp. «Nende plaan kontrarünnakutele rõhuda, töötas.»

Bournemouth teenis kuue viigi ja 14 kaotuse kõrvale kuuenda võidu. Sellega tõusti vähemalt mõneks ajaks 16. reale, ent väljalangemistsooni tiime edestatakse vaid kahe-kolme silmaga. Paaril lähikonkurendil on ka mäng varuks.

Liverpool on tabelis viies, Meistrite liigasse viivast neljandast kohast, Tottenhamist lahutab kolm silma.