Teppan tegi Ränkeli suunas terava torke

Postimees Sport
Copy
Raido Ränkel.
Raido Ränkel. Foto: JEWEL SAMAD/AFP/Scanpix

21. märtsi õhtul Tallinna lauluväljakul toimuval suusasprindi maailma karikasarja eelviimasel etapil on kohal üle 130 suusataja 21 riigist. Nüüd on selgunud, kes esindavad Eesti koondist ja miks ei saa seal Eestit esindada endised ja praegused laskesuusatajad.

Korraldajamaana saab Eesti koondise koosseisus rajale lubada nii tosin meest kui naist. Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise alakomitee juhatuse koosolekut vedanud juhatuse liikme Teppani sõnul anti koondise nimekiri rahvusvahelisele suusaliidule üle 13.märtsi hilisõhtul, seisab Eesti Suusaliidu pressiteates.

«Pingerida on koostatud murdmaasuusatajate käimasoleva talvehooaja parima ühekordse FIS punkti alusel ja ühtlasi lähtusime põhimõttest anda MK-etapil osalemiseks võimalus Eesti murdmaasuusatamise uuele generatsioonile. Neile, kes on selle ala valinud ning teevad oma eesmärkide nimel silmnähtavalt tublisti tööd,» rõhutas Teppan.

Eesti koondise koosseisus sõidavad:

Mehed: Alvar Johannes Alev, Marko Kilp, Martin Himma, Henri Roos, Kaarel Kasper Kõrge, Karl Sebastian Dremljuga, Olle Ilmar Jaama, Ralf Kivil, Anders Veerpalu, Toni Andree Saarepuu, Lars Piirmann ja Kaspar Päärson.

Naised: Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku, Aveli Uustalu, Õnnela Rodendau, Teesi Tuul, Teiloora Ojaste, Greete-Liisa Toom, Gerda Kivil, Laura Lään, Emma Roberta Rajando, Triinu Kresmer ja Herta Rajas.

Teppan andis terava torke ka endise murdmaasuusataja ning praeguse laskesuusataja Raido Ränkeli suunas, kes oli pettunud selles, et ei saa kodusel MK-etapil starti tulla.

«Tänavuse hooaja valitsevat Eesti meistrit (22.12.2022) 10 km klassikadistantsil ei lasta kodusel MK-etapil starti? Aitäh teile suusaliit ja co,» postitas Ränkel ühsimeediasse. «Kuna oled biatleet?»

«Meil ei jää muud üle, kui siiralt tänada vana head sõpra, laskesuusatajat Raido Ränkelit, kes oma eilse kommentaariga juhtis tähelepanu, kui tähtsat maailmaklassi võistlust suusaliit juba järgmisel nädalal Tallinna Lauluväljakul ikkagi korraldab.

Tõepoolest, kodune MK-etapp on meie murdmaasuusatajatele ja eelkõige noortele tulevikutegijatele see oluline verstapost ja motivaator, kus anda enda ja Eesti eest maksimum. Me väga loodame, et laskesuusatajad, kelle jaoks MK-etappidest osa võtmine on juba justkui argipäev, väga pikalt viha ei pea, et me selle võistluse oma alaliidu ning murdmasuustamises tipus võistlevatele ja sinna pürgivatele sportlastele pühendame.

Kahtlusteta on meie laskesuusatajad ka kõvad murdmaasuusatajad, aga seda saavad nad meile ja Eesti spordirahvale taas näidata mõnel kodumaisel meistrivõistlustel. Soovime Raidole ja teistele laskesuusatajatele jõudu ning kohtume murdmaasuusa suurel peol juba 21. märtsil,» seisis Teppani avalduses.

Lisaks Ränkelile oli pettunud ka endine laskesuusataja Kalev Ermits, kes samuti lootis Tallinnas starti pääseda.

«Andsin enda soovist aegsasti suusaliidu ala juhtidele teada ning uurisin, millised on kvalifitseerumise tingimused.

Aktiveerisin enda FIS-litsentsi ning osalesin juba suvistel rullsuusavõistlusel, et korjata vajalikke FIS-punkte ja võistluskogemusi.

Osalesin talvel kahel Eesti meistrivõistlustel: klassika sprindis ning vabastiilis eraldistardiga distantsil. Kohad vastavalt 6. ja 2. ning antud võistlusega sai täidetud justkui kvalifitseerumise statuut.

Uurisin treeneritelt, kas kvalifitseerumiseks toimub veel katsevõistlusi, kus peaksin osalema, mille peale sain kinnituse, et eraldi katsevõistlust selle jaoks ei ole.

Lootsin naiivselt, et olen kõik vajaliku teinud ning võiksin kuuluda 12 valitud suusataja sekka.»

Ermits lisas, et kuna suusaliit pani koondise kokku pingerea alusel, peaks tema olema pundis tugev keskmik. «Nõutuks teeb ka see, et peatreener mulle otsust edastades andis mõista, et olen siiski endine laskesuusataja ning pole ennast murdmaasuusatajana nimetanud,» tõi Ermits välja veel ühe kummalise nüansi.

Endine tippsuusataja Anti Saarepuu ootab oma poja Toni Andree starti suure elevusega. Haanjas suusakeskust vedav mees leiab, et tippspordi unistusega Eesti noortele suusatajale on see elamus kogu eluks.

«Väga vinge, et MK-etapp Eestis jälle toimub ning see on toodud inimestele sisuliselt Tallinna kesklinna koju kätte. Kuna korraldajamaa saab välja panna rohkem osalejaid, siis peabki seda võimalust just Eesti murdmaasuusatamise uuele generatsioonile pakkuma. Jah, maailma tippudest jäävad nad kaugele, aga oma poja näitel võin öelda, et Toni Andree võtab seda kui võimalust testida, kus on tema piir ja tase täna ning kuhu on vaja jõuda. Selles suhtes on see noortele kindlasti tähtis ja mõjub innustavalt,» ütles Saarepuu.

Tippspordi unistusega Toni Andree Saarepuu on võtnud eesmärgiks isa tulemuste üle tegemise. «See tähendab olümpiamängude ja maailmameistrivõistluste finaali jõudmist,» täpsustab Anti Saarepuu. «Samas on poeg öelnud, et kui ta meeste klassi jõudes näeb, et need tulemused on temast valgusaastate kaugusel, siis valib ta spordi asemel kooli. Hetkel on sihid seatud kõrgele ja eks siis näis, mis pilt meile nelja aasta pärast avaneb.»

Võistluste ajakava

Teisipäev, 21. märts, Tallinna lauluväljak

17.00 naiste kvalifikatsioon

17.35 meeste kvalifikatsioon

18.00 5miinust kontsert

19.30 finaalid: naiste 1/4-finaal, meeste 1/4-finaal, naiste 1/2-finaal, meeste 1/2-finaal, naiste finaal, meeste finaal

21.00 Lilletseremoonia

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles