L, 25.03.2023

Jalgpalli MM-tiitli jahtimine muutus veelgi keerulisemaks

Karl-Joosep Küngas
Jalgpalli MM-tiitli jahtimine muutus veelgi keerulisemaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lionel Messi tüüris Argentina jalgpallikoondise kolmekordseks maailmameistriks. Järgmisel korral, kui ta seda peaks proovima, on ülesanne kraadi võrra keerulisem.
Lionel Messi tüüris Argentina jalgpallikoondise kolmekordseks maailmameistriks. Järgmisel korral, kui ta seda peaks proovima, on ülesanne kraadi võrra keerulisem. Foto: IMAGO/Florencia Tan Jun/Scanpix

Alates 2026. aastast osaleb jalgpalli maailmameistrivõistlustel rekordiliselt 48 koondist. Kui esialgu ei suurendanud see liiga palju mängude arvu, siis nüüd tehti selles jõuline muudatus.

Mitmed väljaanded teatavad, et 2026. aastal USAs, Mehhikos ja Kanadas peetavatel maailmameistrivõistlustel peetakse koguni 104 kohtumist. Algselt plaaniti järgmisel MMil pidada 80 lahingut. See tähendab, et võrreldes mulluse MMiga toimub 40 kohtumist enam.

Algselt plaaniti jagada 48 meeskonda kolmeliikmelistesse alagruppidesse, ent seda ei kinnitatud. Nüüd otsustas FIFA enda koosolekul, et 48 koondist jagatakse ikkagi neljaliikmelistesse gruppidesse, kust automaatselt 32 parema hulka pääseb edasi kaks. Lisaks tagavad edasipääsu veel kaheksa parimat kolmanda koha meeskonda.

Seejuures peetakse kõik mängud endiselt ära 56 päeva jooksul ehk koondistele puhkepäevi ei lisandunud. Nõnda muutub maailmameistriks tulemine veelgi keerulisemaks. Kui enne tuli edukalt mängida seitsme vastasega, siis nüüd peab MM-tiitli võitmiseks pidama kaheksa kohtumist.

järgmine jalgpalli maailmameister peaks praeguse ajakava järgi selguma USAs 19. juulil 2026.

Märksõnad
Tagasi üles