Eesti kurlingumängijad jõudsid MMil esikümnesse

Christopher Krutto
Copy
Kätlin Riidebach (vasakul) ja Mait Mätas.
Kätlin Riidebach (vasakul) ja Mait Mätas. Foto: WCF, Cheyenne Boone

Eesti ratastoolikurlingu segapaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas naases Kanadas toimunud maailmameistrivõistlustelt koju 9. kohaga. MMi kulla tõi koju Läti kurlingupaar.

Riidebach ja Mätas said alagrupis nelja võidu ja viie kaotusega 5. koha ning saavutasid MMil ratastoolikurlingu segapaaride arvestuses 9. koha 19 riigi konkurentsis.

MMi finaalis kohtusid Läti ja Ameerika Ühendriikide esindused. Tasavägises kullamängus alistas Läti kurlingupaar Polina Rozkova ja Agris Lasmans vastase tulemusega 11:8, mis tõi Läti segapaarile MMi kulla. Lätlaste treeneriks on tunnustatud Eesti kurlingutreener Erkki Lill.

Pronksimängus kohtusid Hiina ja Kanada esindused ning tasavägise mängu võitis Kanada, kohtumine lõppes tulemusega 13:11.

Maailmameistrivõistlused ratastoolikurlingu segapaaride seas toimusid Kanada linnas Richmond ning maailmameistritiitli eest võistles 19 maailma parimat kurlingupaari. Eesti kurlingupaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas mängis MMil A alagrupis, kus eestlaste vastasteks olid Hiina, Slovakkia, Norra, Poola, Šotimaa, Soome, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide esindused.

Eesti ratastoolikurlingu esindus on tiitlivõistluseks treeninud Eesti ja maailma parimate kulingumängijate hulka kuuluva Harri Lille ja treeneri Mihkel Joosingu käe all.

Tagasi üles