Märt Tammearu koduklubi lõhkas üllatuspommi ja edenes eurosarjas finaali

Toimetas Karl Juhkami
Märt Tammearu (nr 11) Roeselare Knacki ridades.
Märt Tammearu (nr 11) Roeselare Knacki ridades. Foto: Facebook @KnackVolleyRoeselare

Mullu Eesti parimaks meesvõrkpalluriks valitud Märt Tammearu koduklubi Roeselare Knack lõhkas tugevuselt teise eurosarja ehk CEV Cupi poolfinaalis tõelise üllatuspommi, kui lülitas konkurentsist Itaalia tipu Piacenza.

Roeselare oli nädal tagasi Belgias toimunud kodumängu võitnud 3:0 (25:20, 25:23, 25:23), mistõttu hellitas vaikselt küll finaalimõtteid, ent kuna võrkpallis annavad 3:0 ja 3:1 võit sama palju punkte, olid Piacenza šansid jätkuvalt vägagi korralikud.

Saapamaal toimunud kordusmängus ei hoidnudki itaallased ennast tagasi ja võitsid kolm geimi näiliselt kindlalt 25:17, 25:19 ja 25:21. Seejärel, et seis oli kahe mängu kokkuvõttes võrdne, tuli finalisti selgitamiseks maha pidada veel ka 15 punktini mängitav kuldne geim.

Seal ületasid Roeselare mehed aga taas ennast ja edenesid 15:12 kuldse geimi võiduga CEV Cupi finaali.

Võitu panustasid enam Pablo Koukartsev 14 (+13, 38%) ja kuldses geimis võimsa serviseeria teinud Seppe Rotty 13 (-1, 33%) punktiga. Kaotajate resultatiivseimad olid Yoandy Leal Hidalgo 18 (+15, 52%) ja Yuri Romano 16 (+9, 40%) punktiga. STATISTIKA

Tammearu jälgis hüppeliigese vigastusest tulenevalt kamraadide vägitegusid vahetusmeestepingilt. Vaid korra, teises geimis käis ta hetkeks vastuvõttu tugevdamas.

Varem on eestlastest CEV Cupi finaali jõudnud Ardo Kreek ja Oliver Venno. Kreegil õnnestus 2013/14 hooajal Pariisi Volley'ga ka karikas pea kohale tõsta, Vennol tuli 2018/19 hooajal Istanbuli Galatasaray ridades leppida hõbedase autasuga.