Red Bulli käilakuju ähvardab tiimist lahkuda

Karl Mihkel Eller
Copy
Red Bulli F1 tiimi tähtsad juhid: tiimipealik Christian Horner (vasakult), tehnikajuht Adrian Newey ja nõustaja Helmut Marko suruvad kätt sõitja Sergio Pereziga (vasakul seljaga).
Red Bulli F1 tiimi tähtsad juhid: tiimipealik Christian Horner (vasakult), tehnikajuht Adrian Newey ja nõustaja Helmut Marko suruvad kätt sõitja Sergio Pereziga (vasakul seljaga). Foto: Florent Gooden/Dppi/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Energiajoogifirma Red Bulli asutaja Dietrich Mateschitzi surmast möödub peagi pool aastat. Visionäärina tuntud austerlane jättis endast maha suure pärandi spordimaailmas, eriti aga ekstreem- ja mootorispordis. Nüüd aga tundub, et vähemalt vormel 1 sarjas võivad puhuma hakata uued tuuled. Selles varjus on meeskonna legendaarne nõustaja Helmut Marko teatanud, et kavatseb Red Bullist lahkuda.

Kui Mateschitz oktoobris pärast rasket haigust 78-aastaselt suri, võttis Red Bulli spordiprojektide juhtimise üle sakslane Oliver Mintzlaff. Endine RB Leipzigi jalgpalliklubi tegevjuht plaanib Red Bulli F1 meeskonnas muudatusi, mis ei rõõmusta kõiki vanu tegijaid.

Meeskonna nõustaja Helmut Marko on korduvalt vihjanud, et ta pole uue juhtimisstruktuuriga rahul. Järgmisel kuul 80. juubelit tähistava Marko sõnul on kätte jõudnud aeg vastutusrikkast rollist loobuda.

«Kohtusime kaks korda. Ta sai asjadest aimu. Saab näha, kui kaugele ta meie ideedega läheb. Red Bull Racing on alati olnud väga sõltumatu. Enam ei ole nii, et ma pärast iga treeningut ja võistlust annan telefonitsi teateid. Otsest, isiklikku ja sõbralikku suhet enam ei ole,» ütles Marko Speedweekile.

Mateschitzi pikaaegne partner ei näe, et praegune Red Bull oleks tulevikku vaatav ja näitaks emotsiooni. «Olen vaba inimene, võin igal ajal lõpetada, kui ma pole enam õnnelik. Ootame ja vaatame, milliseks tulevik kujuneb,» lisas ta.

Kohe pärast Mateschitzi surma liikus kuulujutt, et Red Bull tahtis maha müüa tütarmeeskonna AlphaTauri, kuid nüüd tundub, et nendel juttudel pole enam alust. Mis puudutab põhimeeskonda, siis Bahreini etapil näitasid Max Verstappen ja Sergio Perez ülemvõimu, kuid eks ole näha, kas nende hea vorm jätkub ka tulevikus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles