Hilisemale EM-kullale kaotanud Eesti maadleja naaseb tiitlivõistluselt pronksmedaliga

Viktoria Vesso (vasakul).
Viktoria Vesso (vasakul). Foto: United World Wrestling

Rumeenias Bukarestis toimuvatel U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel võitis Viktoria Vesso naistemaadluse kehakaalus -62 kg pronksmedali.

Vesso alustas noorte EMi väga selge võiduga türklanna Selvi Ilyasoglu vastu. 2017. aasta juunioride maailmameister avaldas küll eestlannale vastupanu, ent Vasso teenis kindla 9:4 võidu.

Veerandfinaalis oli Vesso väga lähedal võidule. Möödunud aasta U23 MM-hõbeda ukrainlanna Irina Bondari vastu haaras eestlanna 6:1 eduseisu. Kahjuks andis ta vastasele viimase minutiga täieliku initsiatiivi ning lõpuks tuli tunnistada Ukraina maadleja 9:6 paremust.

Bondar krooniti hiljem ka U23 Euroopa meistriks.

Vessole kuulus U23 EMilt aga teist aastat järjest pronksmedal. Otsustavad medalimatšis ei tekkinud tal rumeenlanna Gabriela Cuci alistamisega mingeid probleeme. Kohtumine kestis vähem kui minut ning Vesso teenis 4:0 võidu.