Probleemide küüsi langenud Verstappen ei mahtunud F1 etapi ajasõidus esikümnesse

Karl Mihkel Eller
Copy
Max Verstappen Jeddah' tänavarajal.
Max Verstappen Jeddah' tänavarajal. Foto: imago/Pro Shots/Scanpix

Vormel 1-sarja teine etapp toimub Saudi Araabias Jeddah’ tänavaringrajal. Laupäeva õhtul sõidetud kvalifikatsiooni võitis Sergio Perez (Red Bull), kuid tiimikaaslane Max Verstappen oli alles 15. kohal. MM-sarja liider ja valitsev maailmameister langes teises sessioonis tehniliste probleemide küüsi, kui tema Red Bulli vormelist kadus jõud ja ta pidi sõitma boksi.

Pühapäevast Grand Prix’d alustav esireast Perezi kõrvalt Fernando Alonso (Aston Martin; +0,465), kes sai kvalifikatsiooni kolmanda aja. Teise koha saanud Charles Leclerc (Ferrari; 0,155) teadis juba enne kvalifikatsiooni, et saab auto kallal tehtud muudatuste eest kümnekohalise karistuse ja alustab võistlust 12. kohalt.

Kuni kvalifikatsiooni teise sessiooni keskpaigani näitas kõige kiiremat minekut Verstappen. Ühtäkki kadus tema vormelist aga jõud ning ta teatas sellest murelikus raadiosides tiimile. Meeskond soovitas tal aeglaselt boksi sõita ning sinna jõudes tuli Verstappen autost välja ja läks kohustuslikule kaalumisele. Hiljem selgus, et Verstappeni vormelil purunes veovõll.

Kuigi Verstappen alustab võistlust stardirivi teises pooles, siis Red Bullide ülemvõim on konkurentide ees mäekõrgune. Verstappen on terve nädalalõpu jooksul olnud konkurentidest pea pool sekundit ringi peale kiirem. Nii näeme pühapäevases võistlussõidus ohtralt möödasõite, sest ilmselt tõuseb 25-aastane hollandlane hoolimata luhta läinud ajasõidust võitlusesse poodiumikoha eest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles