Nõlvak–Tiisaar jäid valusal moel veerandfinaali ukse taha

Toimetas Karl Juhkami
Kusti Nõlvak (vasakul) ja Mart Tiisaar.
Kusti Nõlvak (vasakul) ja Mart Tiisaar. Foto: FIVB

Eesti rannavolle esipaar Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar jäi Mehhikos La Pazis toimunud Challenge taseme MK-etapil ülimalt valusalt veerandfinaali ukse taha.

Nõlvak – Tiisaar pääsesid tugevuselt teise kategooria turniiri otse põhiturniirile ja kuulusid B-alagruppi. Sealses esimeses mängus alistati 2:1 (24:22, 8:21, 15:11) brasiillased Arthur Da Silva Mariano – Adrielson Dos Santos Silva.

Seejärel mängiti alagrupi esikoha otsustanud matšis Austria paariga Robin Seidl – Moritz Pristauz, tolle kohtumise Nõlvak – Tiisaar kaotasid 0:2 (14:21, 12:21).

Nõnda jätkus eestlaste turniir kaheksandikfinaaliga, kus tuli vastu Austraalia paar Thomas Hodges – Zachery Schubert. Kuigi Nõlvak – Tiisaar võitsid avaseti 21:19, siis järgmiseks kaks kuulusid sama napilt vastastele (19:21, 13:15), mistõttu jäi veerandfinaali uks meie meestele ikkagi suletuks.

Mängu statistika.
Mängu statistika. Foto: FIVB

Lisaks Nõlvakule – Tiisaarele olid La Pazis võistlustules ka Heleene Hollas – Liisa Soomets. Nemad alustasid kvalifikatsioonist ja pudenesid avamängu 0:2 (17:21, 11:21) kaotusega Kanada duole Megan McNamara – Nicole McNamarale kohe konkurentsist.

La Pazi turniir oli ühtlasi esimene rannavolle MK-etapp, kus oli võimalik koguda Pariisi olümpiapunkte.