T, 21.03.2023

Märtsihullusest sai eestlaste jaoks nukrus

Karl Mihkel Eller
Märtsihullusest sai eestlaste jaoks nukrus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anna Gret Asi.
Anna Gret Asi. Foto: Cowgirl Basketball/Facebook

Korvpalli Ameerika üliõpilasliiga NCAA finaalturniir, mida kutsutakse Märtsihulluseks, lõppes eestlastele nukrusega. Kui ööl vastu reedet langesid konkurentsis kolme Eesti meeskorvpalluri võistkonnad, siis laupäeval juhtus sama Eesti naistega.

Anna Gret Asi ja Oklahoma State kaotas tasavägises heitluses 61:62 Miami Hurricanes’ile. Juba eelnevat hooaega arvestades oli tegemist võrdsete heitlusega ning seda tõestas ka lõppskoor. Asi tõusis Oklahoma kõige resultatiivsemaks mängijaks, visates 22 minutiga 16 punkti. Lisaks andis ta kolm resultatiivset söötu ja hankis kaks lauapalli.

Johanna Tederi koduülikool Washington State pidi avaringis tunnistama Florida Gulf Coasti ülikooli 74:63 paremust. Kohtumises favoriidiks olnud Florida vastu teenis Teder oma naiskonnas kõige rohkem mänguaega (35 minutit), viskas selle ajaga 11 punkti, noppis kaks lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte.

Ööl vastu reedet kaotasid eestlaste Kerr Kriisa ja Henri Veesaare tiim Arizona Wildcats avaringis Princeton Tigersile 55:59. Lõunadivisjonis teise asetuse saanud Wildcatsi mängujuht Kriisa mängis õlamure kiuste ning kogus vaid kolm punkti. Ta teenis algviisikus väljakule joostes 36 minutit, tabas seitsmest kaugviskest ühe, jagas kaks resultatiivset söötu, ent patustas ka nelja pallikaotusega. Veesaar sai kolme minutiga kirja kaks lauapalli.

Paar tundi hiljem peetud matšis jäi Carlos Jürgensi kodukool Oral Roberts Golden Eagles 51:74 alla Duke Blue Devilsile. Jürgens tabas väljakul üheksast sooritusest vaid ühe, piirdudes kahe punkti ja kolme lauapalliga.

Kui Kriisa ja Veesaar on ülikoolikorvpalliga jätkamas, siis 24-aastane Jürgens alustab nüüd profiteed. Postimehele antud intervjuus ütles ta Märtsihulluse eel, et kaalub kõiki variante, ent Eestisse pole veel kindlasti plaani naasta.

Märksõnad
Tagasi üles