MK-sarja domineerinud Bö lõpetas hooaja hoolimata kahest trahviringist võidukalt

Karl Mihkel Eller
Copy
Johannes Thingnes Bö.
Johannes Thingnes Bö. Foto: Martin Divisek/EPA/Scanpix

Oslos Holmenkollenis sõidetakse täna laskesuusatamise MK-sarja viimased võistlused. Meeste 12,5 km ühisstardiga sõidu võitis kindlalt Johannes Thingnes Bö (2; 38.51,9), teise koha sai šveitslane Niklas Hartweg (0; +26,2) ja kolmas oli norralane Vetle Sjaastad Christensen (0; +35,2). Eestlased ühisstardiga sõitudesse ei pääsenud.

Bö alustas sõitu väga tempokalt ning tema kiirusele suutis vastata vaid rootslane Martin Ponsiluoma. Avatiirus mõlemad aga eksisid ning teise tiiru saabus 13-meheline juhtgrupp, kuhu kuulusid ka Bö ja Ponsiluoma.

Teise tiiru läbisid liidrite hulgas puhaste paberitega kuus meest ning suusarajal tegi teistega vahe sisse Bö. Oma järgmise ja viimase eksimuse tiirus tegi Bö viimases tiirus, kuid kuna tema edumaa oli lähimate jälitajate ees juba üle 40 sekundi, siis tema hooaja 19. võitu see ei seganud.

16. mail 30. sünnipäeva tähistav Bö, kes võitis tänavu Oberhofi MMil viis kulda, kindlustas endale ka MK-sarja üldvõidu, kogudes 1589 punkti. Karjääri parimat tulemust kordas 23-aastane Hartweg, kes tuli eelmine kord MK-etapil teiseks hooaja alguses Kontolahti tavadistantsil.

Poodiumi viimase astme hõivas norralane Christiansen, kes edestas lõpuks napilt, vaid 1,6 sekundiga prantslast Quentin Fillon Maillet’d. Christiansen oli 935 punktiga MK-sarja kokkuvõttes kolmas mees. Järgnesid Sturla Holm Lägreid (1; +40,0), kes oli MK-sarja kokkuvõttes 1098 punktiga teine ja esikuuiku lõpetas Ponsiluoma (4; +43,0).

Holmenkolleni ühisstardist sõidu tulemused:

Foto: biathlonresults.com
Tagasi üles