T, 21.03.2023

Öberg võitis hooaja viimase etapi, tema kõrval kerkisid poodiumile karjääri lõpetanud legendid

Postimees Sport
Öberg võitis hooaja viimase etapi, tema kõrval kerkisid poodiumile karjääri lõpetanud legendid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hanna Öberg.
Hanna Öberg. Foto: Anders Wiklund/Scanpix

MK-hooaja viimase võistluse, Oslos peetud 12,5 km ühisstardiga sõidu võitis rootslanna Hanna Öberg. Poodiumil lõpetasid veel karjääri viimase etteaste teinud norralanna Marte Olsbu Röiseland ja prantslanna Anais Chevalier-Bouchet.

Ühel trahviringil käinud Öberg edestas 22,6 sekundiga samuti korra eksinud Röiselandi. Chevalier-Bouchet’ käis kolmel trahviringil ning kaotas võitjale 43,7 sekundiga.

Lisaks Röiselandile ja Chevalier-Bouchet’le jäi tänane sõit karjääri viimaseks kuuenda koha teeninud sakslannale Denise Herrmann-Wickile (3; +57,1) ning 29. kohal finišeerinud soomlannale Mari Ederile (7; +4.54,6).

Röiselandi, Herrmann-Wicki ja Chevalier-Bouchet' näol on tegemist oma ala legendidega, kes võitsid kolme peale 12 olümpiamedalit ja 33 MM-medalit.

MK-sarja üldvõitjaks krooniti aga prantslanna Julia Simon, kes teenis täna viienda koha (4; +56,6). Lisaks kuulusid talle jälitussõidu ja ühisstardi väikesed kristallgloobused. Sprindi väikese kristallgloobuse võitis Herrmann-Wick ning tavadistantsi oma itaallanna Lisa Vittozzi.

Märksõnad
Tagasi üles