Reegliteraamatus augu leidnud Aston Martin võitles Alonsole poodiumikoha tagasi

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Fernando Alonso hinnangul pole teistel võidusõitjatel võimalust Max Verstappeni vastu.
Fernando Alonso hinnangul pole teistel võidusõitjatel võimalust Max Verstappeni vastu. Foto: REUTERS/Hamad I Mohammed/Scanpix

Kuigi vahetult pärast vormel 1 Saudi Araabia GP-d anti teada, et Fernando Alonso (Aston Martin) jääb oma kolmandast kohast ilma, siis praeguseks on vanameister tagasi poodiumile ennistatud. 

Red Bulli sõitjate Sergio Perezi ja Max Verstappeni järel kolmandana finišijoone ületanud Alonsole määrati pärast võistlust kohtunike poolt kümnesekundiline ajakaristus, mistõttu pudenes ta George Russelli (Mercedes) taha neljandaks.

Karistuse põhjuseks oli Aston Martini meeskonna eksimus. Nimelt määrati Alonsole võistluste alguses viiesekundiline ajakaristus, sest ta ei paigutanud oma vormelit võidusõidu stardiks korrektselt.

Hispaanlane tuligi boksi ajakaristust kandma, kuid seal eksis kohtunike hinnangul omakorda meeskond, kes puudutas tungrauaga Alonso vormelit, kui ta paigale jäi. See oli ka põhjus, miks vanameistrile uus, kaks korda karmim karistus määrati.

Aston Martini meeskond andis selle peale sisse protesti. Seda ühes videomaterjaliga, kus samuti näha olukorrad, kus meeskonnad on karistust kandma tulnud vormelit puudutanud tungrauaga enne, kui aeg ümber saanud. Välja toodud näidetes rõhutati, et valitud olukordades ühtegi karistust ei järgnenud ning reegliraamatus puudub ühene selgitus selle kohta, millal tohib vormelit tungrauaga puudutada, kui sellele ei järgne vahetu masina kallal tegutsemine.

Taas kogunenud žüriil tuligi selle peale nentida, et Aston Martini meeskonnal on õigus ning Alonsole määratud karistus läks ümbervaatamisele. «Uute tõenditega tutvudes jõudsime järeldusele, et puudub kohtunike eelnevalt esitatud kokkulepe, millele võiks tugineda otsustades, et tungrauaga auto puudutamine ilma muude meetmeteta tähendaks auto putitamist,» seisis otsuses.

Nõnda kerkiski Alonso taas Russellist mööda kolmandaks, säilitades oma karjääri 100. poodiumikoha. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles