Soome playoff-mängudes osaleb kaks Eesti võrkpallurit

Mariel Gregor
Katre Laanes
Katre Laanes Foto: volley.ee

Soome võrkpallimeistrivõistlustel käivad play-offid. Naised alustasid veerandfinaalmänge varem, neil algavad 14. märtsil juba poolfinaalkohtumised.

Vastamisi on Pihtipudase Pislaploki – Hämeenlinna PK ja Salo Viesti – LP Kangasala, kirjutab volley.ee. Põhiturniiril kuuendaks jäänud, kuid veerandfinaalis Orivesi Ponnistuse ületanud Kangasala naiskonna vastaseks on kolme viimase aasta meister Salo Viesti.Kangasala naiskonnas teeb kaasa ka eestlnna Katre Laanes. Kuuenda koha sai tema naiskond ka Soome - Eesti ühisliigas, alistudes jaanuari lõpus 5.-6. koha mängus Viljandi Metallile 1:3.

Meris Merisaare klubi Korso Veto jäi kümnendaks ning veerandfinaali ei pääsenud. Viimati võitis Veto Kokkola Tiikerit võõrsil 3:2, Merisaar tõi 11 punkti. Põhiturniiri suurim punktitooja Romans Sauss (626 punkti 33-st mängust) jäi samuti veerandfinaali ukse taha, kuna lätlase Saimaa Volley oli üheksas.

Põhiturniiri võitnud Loimaa Hurrikaani alistas täna Raisio Loimu (8.) 3:2, vaid ühe geimi otsast lõpuni mänginud Pavel Kružajev sai kirja kolm punkti. Veerandfinaalis on Hurrikaani vastaseks taas Loimu, seeria algab 16. märtsil. Muud paarid: Vammala LP - Oulu Etta, Pielavesi Sampo - Tampere Isku, Muurame LP – Rovaniemi Team Lakkapää (tiitlikaitsja).