P, 28.05.2023

WRC naasmine USAsse jõuab üha lähemale

Karl Mihkel Eller
Facebook Twitter
Comments
Ameerika Ühendriikides toimuv WRC-ralli tähendab, et MM-kalendrisse lisandub järjekordne kuursaralli.
Ameerika Ühendriikides toimuv WRC-ralli tähendab, et MM-kalendrisse lisandub järjekordne kuursaralli. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

WRC-sarja promootor on liikunud edasi plaaniga korraldada järgmisel aastal üks MM-etappidest Ameerika Ühendriikides. Sel aastal toimub USA-s MM-sarja kandidaatralli.

Järgmisel kuul toimub USAs demonstratsioonvõistlus, mis leiab aset 7.-8. aprillil Tennessee kaguosas Chattanoogas. Septembris peaks samas toimuma testvõistlus, kuid selle täpne kuupäev pole veel kindel.

See on oluline samm WRC-sarja tagasitoomisel USA-sse esimest korda pärast 1981. aastat, mil Washingtoni osariigis toimunud Olympuse ralli nime kandnud MM-etapi võitis Lanciaga sõitnud Miki Biasion.

Mitu aastat on vaeva nähtud selle nimel, et WRC-sari naaseks Ühendriikidesse, sest autotootjate jaoks peetakse seda turgu üheks olulisemaks.

«Demonstratsioonralli tutvustab sellele piirkonnale taas, mis asi üldse on ralli ja septembris korraldame testvõistluse, mis näitab WRC-le ja Rahvusvahelisele autoliidule (FIA), et oleme MM-etapi korraldamiseks küpsed,» ütles Chattanooga turismiorganisatsiooni president Barry White Chattanooga Times Free Pressile.

WRC promootori võistluste direktor Simon Larkin ütles, et USAst tulev initsiatiiv on tervitatav, kuid praegu käivad MM-sarja USAsse toomiseks läbirääkimised ja midagi pole veel otsustatud.

«Peame praegu läbirääkimisi konsortsiumiga, millel on meie arvates kõik vajalikud koostisosad, et tuua WRC tagasi USA-sse. Anname koos FIA-ga edasisi teadaandeid, kui üksikasjad ja ajagraafikud kinnitatakse,» kommenteeris Larkin Motorsport.com-ile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles