JÄRELVAADATAV Selver läks finaalseeriat Tartu vastu juhtima

Postimees Sport
Copy

Eesti meeste meistrivõistluste finaalseeria algas tiitlikaitsja Tartu Bigbanki kodusaalis ligi 1000-pealise publiku silme all Selver/TalTechi 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) võiduga.

Bigbank suutis küll kohati mängus püsida, ent kokkuvõttes tehti selgelt hooaja halvim esitus. Seni oli Tallinna klubi nende vastu saanud vaid ühe 3:2 võidu hooaja avamängus. Väga kehv päev oli tartlaste liidril Matej Šmidlil, kes piirdus vaid 8 punktiga.

Selver/TalTechi edukaim oli 10 punktiga (+5) Oliver Orav, Denis Losnikov lisas 9 silma (+4) nagu ka Jan Markus Üprus (+3). Tartu resultatiivseim oli 11 punktiga (+3) Timo Lõhmus.

TalTechi vastuvõtt oli 57 protsenti, rünnak 41 protsenti, blokist saadi 10 (Andri Aganits 4 blokki) ja servilt 6 punkti (14 viga). Tartu vastuvõtt oli 50 protsenti, rünnak 46 protsenti, blokipunkte kogunes vaid 2 ja servipunkte 1 (16 viga).

Seeria teine mäng toimub 29. märtsil kell 19 TalTechi spordihoones, kolmas mäng 2. aprillil kell 17 Tartus ja neljas 5. aprillil kell 19 Tallinnas.

Vajadusel peetakse viies kohtumine Tartus 9. aprillil kell 17.00, kuues Tallinnas 12. aprillil kell 19.00 ja seitsmes 15. aprillil Tartus kell 17.00.

Enne mängu:

Nelja parema hulgas kukutas Selver/TalTech Võru Barruse, kuid lõunaeestlased osutasid visa vastupanu, sest Tallinna tiim võitis seeria 3:1 ning tuli näiteks viimases kohtumises välja 0:2 kaotusseisust.

Sel hooajal nii Eesti karikavõistlused kui ka Balti liiga võitnud Tartu Bigbank mängis poolfinaalis Pärnu vastu. Ka suvepealinlased näitasid hambaid ning ehkki Tartu võitis kõik kolm kohtumist, tuli neil omajagu pusida.

Meistriks saab see, kes võidab seerias neli mängu.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg ütleb, et meeskonna seis läheb iga trenniga paremaks, vahepealne kergem periood on asendunud tugevate trennidega.

«Praegu on meil selline trenni, puhkuse, oskuste ja vormikõveraga manageerimine. Muret teeb jätkuvalt Taavet Leppiku põlvevalu ja tema osas on lahtine, kui palju ta aidata saab, aga ma loodan, et siiski saab. Teised on peale noormängija Kirstjan Undi kõik rivis, ses osas ei saa nuriseda. Tahtsin poolfinaalist võimalikult kiirelt edasi minna, et saaksin veidi puhkust anda ja restardi teha. Alguses oligi vorm kadunud, hakkasime uuesti laduma ja nüüd on vaja finaaliks veel juurde kruttida. Iga päevaga on seis parem. Oluline on meeles pidada, et see on seeria, mitte üks mäng,» kommenteeris juhendaja.

«See hooaeg on olnud mängupilt kõikuv kõigil Eesti klubidel, ka meil. Kui me näitame oma parimat mängu, siis on asjad hästi, ent suurt stabiilsust pole ei meie ega teised suutnud leida. See hoiab põnevust ja pikas seerias võib igasuguseid muudatusi ette tulla.»

Rikberg tõdeb, et finaali jõudsid kaks suurema kogemustepagasiga võistkonda. «Kui ma teist poolfinaalpaari alguses vaatasin ja võrdlesin seda meie paari mängupildiga, siis oli tunne, et ükskõik, kas tuleks vastu Võru või Selver, meil poleks variantigi. Seal oli võimu ja võitlus nii palju, meie seeria algus oli aga paras kannatamine. Aga see muutus seeria jooksul ja edasi oli tunne, et võime vabalt kõigiga mängida. Kui vaatame, millised meeskonnad on finaalis, siis need on mängijate osas ikkagi kaks kogenumat meeskonda ja pronksi peale mängivad nooremate meestega Pärnu ja Võru,» lisas peatreener.

Selver/TalTechi juhendaja Andres Toobal loodab, et raske seeria Võurga mängib nende kasuks.

«Kui oleme Tartuga mänginud, siis reamängud olid esialgu tasavägised, ent tähtsamates mängudes läks raskeks, küll sai keegi vigastada ja tuli nuputada, kellega ja kuidas mängida. Meie eelis on praegu see, et saime poolfinaalist edasi raskelt, loodan, et see tekitas teatud vabanemise, et suudame finaalis mängida enda mängu ja mitte kangutada ja kramplikult võitu taga ajada. Siis suudame ka Tartu pinge alla panna. Pärast poolfinaali oli teatud pingelangus ja oli ka mitmeid haigestumisi, seetõttu esimeseks kohtumiseks me trennides maksimaalselt valmistuda ei saanud, olen pidanud ka ise sidemängijana trennis platsil käima. Aga loodan, et poolfinaalseeria tõi meile eneseusku ja näitas, et suudame rasketest olukordadest välja tulla küll,» sõnab Toobal.

«Selge see, et võiduks peab meil igal juhul hea päev olema, Tartu on olnud enesekindel ja vajalikel hetkedel on nad leidnud alati selle lisakäigu, millest meil on vajaka jäänud. Äkki Võru vastu leidsime selle üles ja suudame ka finaalseerias piisavalt kannatlikud olla,» lisab peatreener.

Tagasi üles