BLOGI Lauluväljaku sprindis triumfeerisid norralased, Dremljugalt eestlaste selle talve parim koht!

Copy

Tallinnas lauluväljakul toimunud vabatehnikasprindi MK-etapil rändas võit nii meeste kui ka naiste arvestuses Norrasse. Kodupublikut rõõmustas 22-aastane Karl Sebastian Dremljuga, kes suusatas välja eestlaste selle talve parima koha, platseerudes 18ndaks.

Enne võistlust:

Tallinna MK-etapi võistluste juht Robert Peets kirjeldas Lauluväljaku 750-meetrist ringi , mida sportlastel tuleb läbida kaks korda, järgnevalt: «Sellel rajal saab võib-olla kolm sekundit puhata. Tõus on väga nõudlik ning kõrguste vahe on seal 25 meetrit. Vahepeal on väga järsk lõik, mis on C-kategooria tõus. Seal tuleb ikka väga kõvasti tööd teha. Üles jõudes on Ernesaksa taga 50–60-meetrine lauge lõik, kus tegelikult tugevamad välja selgitatakse. Alla laskudes on samuti vaja kogu aeg tööd teha.»

Koondise peatreeneri Aivar Rehemaa sõnul võib jäisel rajal juhtuda palju üllatusi. Tema sõnul ei ole isegi norralase Johannes Høsflot Klæbo võit kivisse raiutud. Piisavat vaid ühest eksimusest ning kaardid on täiesti segamini. Positiivseid üllatusi ootab ta ka eestlastelt.

«Loodan, et meie sportlased ikkagi pääsevad kvalifikatsioonist edasi. Suusasprint on selline asi, et mitte milleski ei saa kindel olla. Sportlased on valmis ning kõik on räägitud. See on hooaja lõpp. Ütlesime juba hooaja alguses, et peamine fookus on MM, aga kindlasti on ka kodune MK-etapp väga tähtis. Mingit poolega võtmist koduetapil ei ole. Kõik annavad endast maksimumi,» lubas peatreener.

Eesti koondis:

Mehed: Alvar Johannes Alev, Marko Kilp, Martin Himma, Henri Roos, Kaarel Kasper Kõrge, Karl Sebastian Dremljuga, Olle Ilmar Jaama, Ralf Kivil, Anders Veerpalu, Toni Andree Saarepuu, Lars Piirmann ja Kaspar Päärson.

Naised: Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku, Aveli Uustalu, Õnnela Rodendau, Teesi Tuul, Teiloora Ojaste, Greete-Liisa Toom, Gerda Kivil, Laura Lään, Emma Roberta Rajando, Triinu Kresmer ja Herta Rajas.

Tagasi üles