P, 4.06.2023

Venemaa spordileht: kes lootis, et IIHF meie hokimehed mängu tagasi laseb?

Facebook Twitter
Comments
Venemaa jäähokikoondis.
Venemaa jäähokikoondis. Foto: GRIGORY DUKOR/REUTERS/SCANPIX

Rahvusvaheline jäähokiliit (IIHF) otsustas kolmapäeval, et Venemaa ja Valgevene jäävad hooaja 2023/24 lõpuni rahvusvahelisest hokielust kõrvale. Tegemist on olulise sammuga pärast rahvusvahelise vehklemisliidu (FIE) kogressi paari nädala tagust otsust lubada venelase ja valgevenelased aprilli keskpaigast rajale tagasi.

Venemaa ja Valgevene koondised ei saa seega osaleda ei tänavusel (mida IIHF otsustas eelmisel aastal kohe pärast sõja algust) ega ka järgmise aasta MMil. IIHFi presidendi Luc Tardifi sõnul vaadatakse Venemaa ja Valgevene osalemisele rahvusvahelistel jäähokivõistlustel uuesti otsa tuleva aasta märtsis. Siis selgub seegi, kas nende riikide koondised saavad võimaluse püüda 2026. aasta taliolümpia pääset või mitte.

Venemaa spordimeediat jälgides on huvitav näha, et kui üldiselt valitseb lootusrikas ja optimistlik hoiak, eriti pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendi Thomas Bachi mõne kuu tagust väljaütlemist, et Venemaad ja Valgevenet tuleks hakata rahvusvahelisse spordiellu tagasi tooma, ning loo alguses märgitud FIE otsust, siis IIHF tõmbas neile ilmselgelt kaela külma duši. Sest ka Tardif rääkis talvel sellest, et Venemaa võiks hokit mängima lubada tagasi nii kiiresti, kui võimalik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles