E, 5.06.2023

Valusa kaotuse saanud Baskonia keerati karukoopas lukku

Karl-Joosep Küngas
Facebook Twitter
Comments
Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: FILIP SINGER

Korvpalli Euroliigas pidi Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Vitoria Baskonia tunnistama võõrsil Belgradi Crvena Zvezda 74:63 paremust

Euroliiga kõige resultatiivseima meeskonna staatust omav Baskonia sõitis Belgradi olukorras, kus eelneva 29 kohtumisega on visatud keskmiselt 86,3 punkti. Serbia tippklubi on aga ühe parema kaitsemänguga meeskond Euroliigas ning seda tõestati ka täna.

Kui avaveerandil lubas Crvena Zvezda endale Baskonial visata koguni 26 punkti, siis edasi polnud viskekohtade leidmine enam nõnda lihtne.

Avaveerand kuulus Baskoniale 26:21, ent poolajapausile mindi juba Serbia meeskonna 39:38 juhtimisel. Teisel poolajal viskas Baskonia vähem silmasid, kui esimese 10 minuti jooksul. Nõnda polnud ka võimalik võõrsil võidulisa teenida ning lõpuks tuli tunnistada serblaste 74:63 paremust.

Baskonia poolel säras taas Darius Thompson, kelle kontosse jäi 15 punkti, viis lauapalli ja kuus korvisöötu. Kotsari arvele kogunes 22 minutiga 9 punkti ja viis lauapalli. Kuueks minutiks väljakule usaldatud Sander Raieste tabas enda ainsa teele saadetud viske ning protokolli läks kolm punkti.

Tänane kaotus oli Baskoniale väga valus, sest heitlus sõelmängudele viivate kohtade nimel läks veelgi raskemaks. 30 vooruga on neil kirjas nii 15 võitu kui ka kaotust. See annab Euroliigas üheksanda koha ehk jäädaks esimesena sõelmängudelt välja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles