Kalev/Cramo hoidis Eesti-Läti korvpalliliiga play-offi avamängus Eesti lippu kõrgel

Siim Kaasik
Hugo Toom.
Hugo Toom. Foto: Tairo Lutter

Täna algasid Eesti-Läti korvpalliliigas veerandfinaalseeriad. Ainsa Eesti klubina oli võidukas BC Kalev/Cramo.

Põhiturniiril teise koha teeninud Kalev/Cramo alistas kodusaalis 76:70 Ogre. Tallinna klubi parim oli 25 punkti ja kaheksa lauapalliga Hugo Toom. Oleksandr Kovliar lisas võitjate poolelt 15 ja Wesley Van Beck 13 punkti. Lätlaste parim oli 17 silmaga Edgars Lasenbergs.

Eeldatavalt kõige tasavägisemas paaris tuli Tartu Ülikool Maks & Mooritsal tunnistada koduväljakul Ventspilsi 90:80 paremust.

Tartlaste mängu vedas Märt Rosenthal, kes kogus 24 punkti. Tomas Pavelka sai kirja kaksikduubli 16 punkti ja 14 lauapalli. 16 punkti viskas ka Andrii Voinalovitš. Ventspilsi resultatiivseim oli 27 punktiga Arturs Ausejs.

Rapla Avis Utilitas kaotas võõrsil põhiturniiri kolmandale Riia VEFile 54:77. Rapla resultatiivseim oli 21 punktiga Tyler Shamar Cheese. Lätlaste suurim korvikütt oli 14 punktiga Elijah Clarance.

Neljas veerandfinaali pääsenud Eesti klubi Viimsi alustab oma seeriat põhiturniiri võitja Prometei vastu laupäeval.

Eesti-Läti liiga veerandfinaalseeriad mängitakse kahe võiduni. Vajadusel toimub kolmas, otsustav kohtumine põhiturniiril kõrgema koha saanud meeskonna koduväljakul.