Maailmameister: FIS peab otsustama, kas 30 riiki või ainult Venemaa

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Poola suusaliidu president Adam Małysz.
Poola suusaliidu president Adam Małysz. Foto: Kacper Kirklewski via www.imago-images.de/SCANPIX

Neljakordne suusahüpete maailmameister ning Poola suusaliidu juht Adam Małysz ei oota sugugi päeva, mil Venemaa sportlased jälle võistelda saavad.

Venemaa suusaliidu president Jelena Välbe rääkis hiljuti, et rahvusvahelise suusaliidu (FIS) president Johan Eliasch helistas nende peasekretärile ning saatis välja selge sõnumi: «Venemaa peab spordiellu naasma».

Legendaarne suusahüppaja Małysz nii ei arva. «Loodetavasti on see lihtsalt tema (Välbe – toim) soovunelm. Tean, et FISis on inimesi, kes Venemaa naasmist toetavad. Samamoodi on selliseid inimesi ROKis. Praegu on aga 30 riiki andnud allkirja, et pole sellega nõus. Kui asjad lähevad ekstreemseks, peab FIS otsustama, kas nad tahavad näha 30 riiki või ainult Venemaad,» lausus Małysz.

Planica MMi ajal andis FISi president Eliasch Soome rahvusringhäälingule palju vastukaja tekitanud intervjuu.

«Küsimus ei ole, kas Venemaa sportlased naasevad võistlustele. Küsimus on, millal nad naasevad. Oleme keerulises olukorras. Sportlased ei saa valida, millises riigis on nad sündinud. Peame eristama riigi sportlastest. Kui vaadata spordi laiemat pilti, siis see peaks olema apoliitiline ja neutraalne. Sport on inimõigus,» lausus Eliasch.

Tagasi üles