Eestlased Lahti MK-etapil veerandfinaali ei pääsenud, Tallinnas üllatanud Dremljuga viimaste seas (3)

Karl Mihkel Eller
Karl Sebastian Dremljuga Tallinna murdmaasuusatamise MK-etapil Lauluväljakul.
Karl Sebastian Dremljuga Tallinna murdmaasuusatamise MK-etapil Lauluväljakul. Foto: Mihkel Maripuu

Murdmaasuusatamise MK-sarja viimasel võistlusel Lahtis toimus laupäeva hommikul klassikatehnika sprindi kvalifikatsioon. Eesti mehed ja naised veerandfinaali ehk 30 parema sekka seekord ei mahtunud.

Kvalifikatsioonis näitas meeste seas 1,3 km ringil parimat minekut oodatult norralane Johannes Hösflot Kläbo (2.43,12), teine oli kaasmaalane Paal Golberg (+0,96) ja kolmas soomlane Niilo Moilanen (+1,14).

Viimasena pääses 30 parema sekka itaallane Federico Pellegrino (+7,29). Parim eestlane oli 37. koha saanud Marko Kilp (+8,58). 47. aja sai Henri Roos (+9,92), 61. Kaarel Kasper Kõrge (+13,74) ja 64. Karl Sebastian Dremljuga (+15,25). Kokku oli stardis 72 sportlast. Dremljuga sai teisipäeval Tallinna Lauluväljakul toimunud vabatehnikasprindis 18. koha, mis tähistas tema karjääri parimat MK-etapi tulemust.

Naiste kvalifikatsiooni võitis rootslanna Jonna Sundling (3.06,87), teine oli norralanna Kristine Stavaas Skistad (+1,14) ja kolmas rootslanna Maja Dahlqvist (+2,28).

Viimasena pääses veerandfinaali sakslanna Sofie Krehl (+10,56). Parim eestlanna oli Aveli Uustalu, kes sõitis välja 51. aja (+20,75). Kaidy Kaasiku sai 52. koha (+21,33), Keidy Kaasiku võistlusel ei startinud.