JÄRELVAADATAV Suure eduseisu maha mänginud Võru Barrus astus ikkagi suure sammu pronksi suunas

Postimees Sport
Copy

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste pronksmedalisti selgitavad Pärnu VK ja Võru Barrus. Seeria teises kohtumises läks tarvis viiegeimilist etendust, mille pööras enda kasuks Võru Barrus, kes teenis 3:2 (25:21, 25:23, 23:25, 18:25, 15:8) võidu. Võru juhib nüüd seeriat 2:0 ning omab koduväljakul võimalust medalid kaela saada.

Enne mängu:

Avakohtumises jäi 3:0 peale Barrus, seejuures lõppes avageim seisuga 36:34. Kui esimeses mängus puudusid Pärnu meeskonnal Hindrek Pulk ja Kaur Erik Kais, siis täna on mõlemad mänguvalmis, ütles peatreener Toomas Jasmin.

«Avamängus ei olnud palju, millega rahul saanuks olla. Eks täna proovin mehed enne mängu üles kütta ja proovime paremini. Tahaks kodusaalis ju võidu kätte saada. Kui täna ka kaotame, siis on juba seis väga keeruline, sellest saavad kõik aru, saab ka Võru,» sõnas juhendaja.

«Mänguliselt on Võrul kaks selget rünnakuliidrit Matthew Slivinski ja John Hatchi näol, Rasmus Meius aitab samuti palju. Neile tuleb tähelepanu pöörata. Avakohtumises tegid Hatchi serviseeriad meile teises ja kolmandas geimis palju pahandust ja me ei taastunudki sellest. Kui oma servist peame side-out'i hakkama ära lööma, hoo saame üles siis, kui suudame ka kaitsest palle maha lüüa,» lisas Jasmin.

Võru meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp usub, et vastane teeb täna avamängust parema esituse.

«Me peame juurde panema ja valmis olema, et Pärnu enam nii pehmelt ei mängi, see oleks väga ohtlik lootus. Meie efektiivsuse numbrid olid avakohtumises paremad, kui poolfinaalseerias, aga olen kindel, et vastate tõstab taset ja me peame ka oma rünnaku paremaks saama,» rääkis Lüütsepp, kes polnud avamängus kasutada sidemängijat Gareth Zolgi.

«Üldiselt mulle meeldib seeriaid mängida – saab vastast tundma õppida, mõelda, millega nad võiksid üllatada ja mida ise muuta. Aga eks kokkuvõttes loeb, kumb suudab end platsil paremini häälestada ja kes oma plaani paremini ellu suudab viia,» lisas ta.

***

Seeria avamängus võitis Võru 3:0 (36:34, 25:20, 25:18).  Võru resultatiivseim oli 18 punktiga (+11) Matthew Slivinski, 11 punkti (+4) lisas Rasmus Meius ja kümme (+1) John Hatch. Võru vastuvõtt oli 43 protsenti, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokiga teeniti seitse ja serviga viis punkti (eksimusi kogunes servil 13).

Pärnu poolel kogus Luiz Henrique Damas 13 punkti (+8), Tony Tammiksaar lisas 11 silma (-4). Toomas Jasmini juhendatava Pärnu vastuvõtt oli 56 ja rünnak 42 protsent, blokiga teeniti seitse punkti, servil löödi neli ässa ning eksiti 16 pallingul.

Pronksi võidab klubi, kes jõuab esimesena kolme võiduni.

Tagasi üles